10 rahakotisõbralikku tegevust perega suvel kvaliteetaja veetmiseks

Kuidas perega soodsalt kvaliteetaega veeta?Foto: Shutterstock

Suvi on ideaalne aeg, et luua perega koos lõbusaid mälestusi ning nautida ilma ja üksteise seltskonda. Sageli aga paneb plaanidele käe ette rahakott, sest kõik põnevamad tegevused nõuavad suuri väljaminekuid.

Kuid leidub ka võimalusi, kuidas perega mõnusalt aega veeta ja sealjuures rahakott õnnelikuna hoida. Perfi tegevjuht Karin Lõhmuste jagab 10 ideed, kuidas perega soodsalt või täiesti tasuta kvaliteetaega nautida.

1. Piknik looduses

Piknikupäev saab alguse juba kodust, kus kogu pere saab maitsvate snäkkide valmistamisel käe külge panna. Seejärel suunduge kodu lähedal asuvasse parki või metsarajale, kuhu oma piknikutekk maha panna. Suviseks piknikuks sobivad ideaalselt näiteks Kadrioru park Tallinnas või Viljandi lossimäed. Piknikul saate mängida kaardimänge ning pärast söömist teha väikese jalutuskäigu või looduses mõnusasti leiba luusse lasta.

2. Matk RMK radadel

Eestis on palju ilusaid ja hooldatud RMK matkaradasid, kus saab täiesti tasuta käia. Valige endale sobiv matkatee ja veetke päev looduses seigeldes. Valikus on erineva raskusastmega rajad, mis sobivad nii väikestele lastele kui ka kogenud matkajatele. Looduses liikudes võib kohata ka loomi, linde ja putukaid, kelle kohta on põnev rohkem teada saada. 

3. Rannapäev

Kuna mõnusat rannailma on meil tihti vähe, tuleb igast päikeselisest päevast viimast võtta. Eestis on palju ilusaid randu, kus saab tasuta ujuda, päikest võtta ja liivalosse ehitada. Perede seas on väga populaarsed näiteks Pärnu ja Võsu rand. Lisaks ujumisele ja päikese käes peesitamisele saab rannas mängida võrkpalli, lennutada tuulelohet ja otsida merekarpe.

4. Külasta kohalikke laatasid 

Paljudes Eesti linnades ja külades toimub suvel mitmeid üritusi ja laatasid, mille melu on tore koos perega nautida. Näiteks Tartu Hansalaadal või Vastseliina Maarahva laadal pakutakse lisaks käsitöö- ja toidukaupadele päev läbi erinevaid kontserte ja tasuta tegevusi lastele. 

5. Tasuta muuseumipäevad

Mitmed Eesti muuseumid pakuvad aasta läbi kindlatel päevadel tasuta sissepääsu. Vaadake muuseumite kodulehed üle ja planeerige oma külastus vastavalt. Näiteks avavad aeg-ajalt külastajatele oma uksed tasuta Eesti Ajaloomuuseum ja Tartu Ülikooli muuseum. Muuseumides saab näha põnevaid eksponaate ja osaleda kogu perega harivates töötubades.

6. Tervislik liikumine

Sportimine on suurepärane viis veeta koos tervislikult aega ja samal ajal päevast liikumist suurendada. Üle Eesti on palju kergliiklusradasid, et mugavalt avastada kodulinna eri nurki. Rajale võib igaüks minna enda lemmik liiklusvahendiga, kas jalgratta, rulluiskude või tõukerattaga. Rahulikumas tempos kulgejad võivad jalutada või sörkida – oluline on osavõtt, mitte võit.  

7. Talutuurid

Paljud talud üle Eesti pakuvad tasuta või soodsaid ekskursioone, kus saab kohtuda talu karvaste ja sulelistega ning oma silmaga näha, kuidas talus igapäevaelu käib. See on hea põhjus, miks võtta ette sõit mõnda seni avastamata kohta ja hingata “maaõhku”. Igal aastal toimub juulis Avatud Talude Päev, kus talud üle Eesti avavad külastajatele oma väravad ja pakuvad peredele vahvaid elamusi. Farmituuridel saab näha, kuidas tehakse maatöid ja agaramad saavad ka ise käed külge panna.

8. Linnamängud ja aaretejaht

Korraldage linnas aaretejaht või osalege mõnes tasuta linnamängus. See on põnev ja hariv tegevus, mis pakub igale pereliikmele palju rõõmu. Tallinnas ja Tartus on mitmeid organiseeritud linnamänge, kus saab lahendada mõistatusi ja avastada uusi kohti. Pikema hobina on tore võtta koos perega ette geopeitus, mida mängides saab samuti käia seninägemata kohtades. Aaretejahi võib muidugi ka ise kasvõi oma koduõuel organiseerida, koostades kaardi ja vihjed, mille järgi pereliikmed peavad aardeid otsima.

9. Käsitöö ja loovtegevused

Kasutage kodus leiduvaid materjale ja looge koos perega midagi uut. Olgu see siis mõni käsitööprojekt, maalimine või küpsetamine – loovtegevused on lõbusad ja eelarvesõbralikud. Näiteks saab vanadest ajalehtedest ja liimist valmistada toredaid paberskulptuure või kodusolevatest toiduainetest koos uusi retsepte kokata. Oma kätega millegi uue loomine arendab laste kujutlusvõimet ja pakub kodust lahkumata palju rõõmu.

10. Tähtede vaatlemine

Kui päevane rattasõit või rannas mõnulemine on tehtud, siis õhtul on selge taevaga mõnus tähti vaadelda. Võtke lamamistoolid või tekk kaasa ja suunduge linnast välja, kus on vähem valgusmüra. Lisaks rahulikule õhtusele tegevusele on see ka suurepärane võimalus tutvustada lastele astronoomiat.

Suvi pakub lõputult võimalusi lõbusalt ja soodsalt koos perega kvaliteetaega veeta. Veidi ette planeerides saate kasutada ära kohalikke võimalusi, luua unustamatuid mälestusi ja jääda samal ajal eelarve piiridesse.

Perfiga saad tasuda kõik arved korraga ning hoida oma püsikulud kontrolli all. Just nüüd on parim aeg liitumiseks, sest kõik kuni 31.07.2024 enda kontole vähemalt ühe arve lisanud kliendid osalevad 1000 euro väärtuses auhindade loosis. Auhinnafondis on 2×250 eurot Perfilt arvete tasumiseks ja 2×250 euro väärtuses Travel House kinkekaarte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.