7 nippi, kuidas nautida suve ja samal ajal ka korralikult säästa! 

Kuidas nautida suve ja samal ajal raha koguda?Foto: Depositphotos

Suvi on hea aeg lõõgastumiseks ja vaba aja tegevuste nautimiseks. Kuid samas on see ka periood, mil kulud võivad hüppeliselt kasvada ja raha märkamatult käest libiseda …

Kuidas nautida suve nii, et midagi ei jääks tegemata, kuid samal ajal kasvaks ka rahapuhver, näiteks suurema reisi või uue telefoni jaoks? 

1. Kokka koos sõpradega või minge piknikule

Mõnusad maitseelamused käivad suvega igati kokku. Kuid selle asemel et tellida toitu kulleriga või käia väljas söömas, kutsu hoopis sõbrad kokku ja korraldage ühiskokkamine. Siit leiad põnevaid retsepte, mis ka kõige suuremal gurmaanil keele alla viivad. 

Lisaks ühiskokkamisele on veel võimalusi, kuidas kvaliteetaeg lähedastega ühendada mõnusa maitseelamusega. Näiteks korraldage mõnus piknik rannas või looduskaunis kohas. 

2. Käi tasuta üritustel 

Mitte kõik üritused ja kontserdid pole suvel tasulised. Rahakotisõbralikest tegevustest rääkisime pikemalt eelmisel kuul. Häid soovitusi soodsalt vaba aja veetmiseks leiab näiteks Kogumispäeviku Facebooki grupist. Ka paljud laadad on tasuta – sageli on seal ka meelelahutust või põnevaid mänge. Ja kui laadamelus paar värskendavat jooki või jäätist ostad, oled siiski korralikult kokku hoidnud. 

3. Jäta auto seisma 

Kui vähegi võimalik, liigu suvel ühistranspordiga – see aitab tuntavalt raha säästa. Võimalusel väldi takso (ka äpitakso) tellimist. Lühemaid vahemaid saad läbida ka jalgsi või jalgrattaga. Auto koju jätmine ei aita ainult raha ja kütust kokku hoida, vaid säästab ka keskkonda, milles igapäevaselt viibime. 

4. Säästunädal 

Selleks, et säästud mõnusalt kasvama saada, on hea teha igas kuus vähemalt üks säästunädal. Osta sel nädalal ainult kõige vajalikumat. Näiteks poe kassajärjekorras Snickersit piiludes mõtle, kas see on ikka hädavajalik või saaksid ka selleta hakkama? Säästunädalal ära osta riideid ega käi väljas söömas. See on ka hea aeg vaadata üle, mis köögikappides ja sügavkülmas leidub. 

Kasulik! Lisaks säästunädalale võid iga nädal teha nullkulu päeva, mil sa ei kuluta terve päev ühtegi senti. Nii saad säästudele eriti hea hoo sisse! 

5. Ammuta uusi teadmisi – tasuta 

Suvi on hea aeg ka uute teadmiste ammutamiseks ja mõne uue oskuse õppimiseks. Ja selle peale ei pea üldse palju kulutama! Näiteks Youtube on teada-tuntud tänapäeva kool, podcast’e saab kuulata tasuta ja raamatute ostmise asemel neid laenutada raamatukogudest. 

6. Kodune kinoõhtu 

Olgem ausad, kinopiletite hinnad on läinud üpris krõbedaks ja kui sinna juurde arvestada veel snäkid … Päris korralik väljaminek! Kutsu parem sõbrad külla kinoõhtule ja leppige kokku, kes mida snäkilauale kaasa võtab. Nii saate veeta kvaliteetaega ja samal ajal korralikult kokku hoida ja säästupuhvrit kasvatada. 

7. Välijõusaal 

Kindlasti pole tervis see, mille arvelt kokku hoida, ning jõusaal on üks paremaid viise, et oma keha ja meele eest hoolitseda. Kuid miks mitte suveks kuukaart tühistada ja avastada selle asemel värskes õhus välijõusaale? Siit leiad enda kodukandile lähima! 

Perfiga saad tasuda kõik arved korraga ning hoida oma püsikulud kontrolli all. Just nüüd on parim aeg liitumiseks, sest kõik kuni 31.07.2024 enda kontole vähemalt ühe arve lisanud kliendid osalevad 1000 euro väärtuses auhindade loosis. Auhinnafondis on 2×250 eurot Perfilt arvete tasumiseks ja 2×250 euro väärtuses Travel House kinkekaarte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.