Kodutehnika blogi

Masendav, puhaste riiete asemel tuleb pesumasinast välja plekiline ja haisev pesu! Mis on lahendus?

Kui pesumasinast tuleb pärast pesemist välja haisev ja plekiline pesu, siis on viimane aeg teha masinale puhastus.Foto: Shutterstock

Ajab ikka närvi küll, kui võtad riided pesumasinast välja ja avastad, et nende peal on kummalised pisikesed hallid plekid. Asja teeb veel hullemaks, kui lisaks plekkidele on masinast võetud pesule külge tulnud ka ebameeldiv kopitushais. Teeme selgeks, mida sellisel juhul teha ja kuidas seda kõike vältida. 

Electroluxi koolitusjuht Margus Soots soovitab ebameeldiva lõhna ja masinas tekkiva mustuse ärahoidmiseks viia regulaarselt läbi 95 °C hoolduspesu, kasutades pesumasinale mõeldud puhastusvahendit. “Soovitame meie hoolduskeskustes saadaval olevaid spetsiaalseid pesuvahendeid, näiteks pesumasina puhastusvahendit Super-Clean,” sõnas Soots.

Üksikasjaliku õpetuse pesumasina puhastamiseks leiab kasutusjuhendist. Electroluxi masinate kasutusjuhend on leitav ka internetis. Soots soovitab selleks kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid, mida saab osta elektroonikapoodidest, hästivarustatud supermarketitest või tellida hoolduspartneritelt.

Puhastusainet kasutades loe pakendil olevat kasutusjuhendit ja täida seda väga täpselt. Kuna tegemist on väga tugevate hapetega, siis järgi kõiki abinõusid keemia käsitsemisel – kanna kummikindaid ja hoiusta puhastusvahendeid lastele kättesaamatus kohas.

Hallide plekkide põhjustajaid on mitmeid

Hallide plekkide tekkepõhjuseks võib olla pidev pesemine madalatel temperatuuridel (40 °C või vähem). Ka pesuainete liigne kasutamine võib põhjustada uksetihenditesse, torudesse ja trumlisse hallituse ja želatiinilaadse mustuse kogunemise. “See võib ummistada voolikud, põhjustada pesumasinas halba lõhna ja jätta pesule plekke,” selgitas Soots.

Kindlasti soovitatakse kasutada eelpesu tsüklit. Eelpesu tsükkel tuleb läbi viia ilma pesuaineteta. Väga oluline on kasutada õiget kogust pesuainet. Iga pesuaine tootja on pakil ära toonud soovitatud kogused ja neid tasub järgida. 

Hallide plekkide ärahoidmiseks soovitavad Electroluxi spetsialistid vältida riiete kokkupuudet isikuhooldustoodetega, mis võivad pesuainega kokku puutudes põhjustada keemilisi reaktsioone. Näiteks võivad need olla majapidamises kasutatav pleegitaja, näokreem, šampoon, parfüümid, geel, juuksevärvid või muud värvained.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.