Kodutehnika blogi

Puust ja punaseks! Mida teha kõigi nende otsikutega, mis tolmuimejaga poest kaasa tulevad?

Tolmuimejaga on tavaliselt kaasas ka mitu erinevat otsikut. Kas sa aga tead, mille puhastamiseks neid kasutada saab?Foto: Shutterstock

Ostes tolmuimeja saame kaasa portsu eri kujuga otsikuid, millega ei oska esimese hooga midagi peale hakata. Nii need kapinurka vedelema jäävad, kuigi tegelikult saame nende abil kodu koristamise oluliselt lihtsamaks muuta. 

Põhiotsik

Electroluxi müügijuhi Sergei Pooli sõnul on kõigil tolmuimejatel alati kaasas põhiotsik. “See on tavaliselt pedaaliga otsik, mida saab kasutada vastavalt pehmel või kõval pinnal. Selle otsikuga saab koristada kogu korteri, kus on suurem osa põrandast kõva pind, kuid on näiteks ka lühikarvalist vaipa,” selgitas Pool. 

Põhiotsik on kõige enam kasutust leidev.Foto: Shutterstock

Parketiotsik

Eraldi otsik on olemas parketi jaoks. “See otsik on hästi lai ja laiuse eesmärgiks on just kasutaja ajakulu vähendamine,” selgitas Pool. Need otsikud on tema sõnul kaasas enamikul Electroluxi tolmuimejatel.

Turbootsik

Turbootsikul on võimas imemisjõud ja see näeb välja nagu minisuuruses tolmuimeja pea. Turbootsikul on pöörlev hari, mida saab hõlpsasti ühendada enamiku tolmuimejate voolikutega. Seda saab kasutada treppide, polstrite, vaipade ja muude raskesti ligipääsetavate kohtade puhastamiseks. Sellega võib puhastada ka madratseid ja diivaneid ning muud pehmet mööblit.

Turbootsik ei kuulu Pooli sõnul iga tolmuimeja põhikomplekti, aga seda on võimalik eraldi juurde tellida. 

Tolmuhari aitab vabaneda tolmust ilma pindu kraapimata.Foto: Shutterstock

Tolmuhari

Tolmuharja kinnitusel on tavaliselt ümmargune harjapea ja pikad harjased. See on väga tõhus tolmu ja osakeste kogumisel ilma pindu kriimustamata. Eriti hästi toimib see ribakardinatel, riiulitel ja puitpindadel.

Piluotsik

Sellel otsikul on peenem ava, mis sobib ideaalselt kitsastesse kohtadesse ja nurkadesse. See töötab hästi ka põrandaliistude servadel või raskesti ligipääsetavates kohtades, nagu nurgad ja tuulutusavad.

Õrna kanga otsik

Sellel väikesel otsikul on vilditud kangast pind, mistõttu sobib see ideaalselt õrnade kangapindade, nagu kardinate, madratsite, diivanite ja toolide puhastamiseks.

Ka varstolmuimejatel on kaasas erinevad otsikud.Foto: Shutterstock

Varstolmuimejate harjad

Pooli sõnul tuleb aga järjest enam rääkida varstolmuimejate otsikutest, sest 90 protsendi ulatuses müüakse praegu just varstolmuimejaid. “Nende juures on peamine klassikaline hari, mis sobib nii kõvale pinnale kui ka vaibale.” 

Varstolmuimejale on olemas ka suure ja jämeda rullikuga power pro otsik – see on mõeldud peamiselt kõvale pinnale. “Selle koristustõhusus on seitse korda parem kui tavalisel otsikul,” selgitas Pool. Power pro otsik koristab põrandalt vaevata ja kiirelt ära ka näiteks kassiliiva või kaerahelbed. 

Kuigi see otsik on mõeldud pigem kõva pinna puhastamiseks, võib seda Pooli sõnul kasutada ka pehmel pinnal. “Tuleb lihtsalt arvestada kahe pehme pinna kokkupuutel tekkida võiva staatilise elektriga.”

Varstolmuimejatel on enamasti kolm suuremat põhiotsikut, lisadena saab juurde osta erinevaid miniotsikuid, mis sobivad näiteks pehme mööbli puhastamiseks. “Nendega on hea koristada ka näiteks autot.” 

Kõige moodsamad on Pooli sõnul UV-lambiga otsikud, mis lisaks koristamisele tapavad ka bakterid. “Sellega saab puhastada lisaks diivanitele ja madratsitele ka patju ja kardinaid.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.