10 põhjust, miks osta korter uusarendusse

Uue kodu ostmine on üks elu tähtsaimatest otsustest, mille puhul tekib tõenäoliselt tuhandeid küsimusi: kus ma elada soovin? Kui suurt kodu ma vajan? Milline naabruskond mulle ja minu perele sobib? Kui palju see kõik maksab? Ja – kas osta täiesti uus kodu?

Uhiuude koju kolimine on eriline tunne – see on ehitatud just Sulle. Bonava arendusjuht Martin Rikolas annab nõu, miks eelistada kodu just uusarenduses.

Kõik on uus

Uues korteris oled Sina esimene omanik. Sa tead, et keegi ei ole midagi muutnud ega ümber ehitanud. Seal on eriline värske hõng ja sõna otseses mõttes parem sisekliima, sest uued kütte-, ventilatsiooni- ja jahutussüsteemid tagavad stabiilse sisetemperatuuri ja piisava õhuvahetuse. Trepikojad ja teised üldkasutatavad ruumid on esinduslikud ja puhtad.

Madalad kodukulud

Uues korteris elamine on enamasti soodsam tänu madalamatele kommunaalkuludele. Uued elamud on ehitatud energiasäästlikult, kasutades uusi ja kvaliteetseid materjale ja tehnoloogiaid, näiteks soojustagastusega ventilatsioon, targa kodu lahendus, päikesepaneelid, läbipääsu-, videovalve- ja sidesüsteemid.

Tänu sellele on uutes kortermajades madalamad kütte-, elektri- ja haldusarved ja väiksemad kõiksugu kaod. Lisaks ei ole uuel elamul ühistu remondivõlga, mis vanas kortermajas võib osutuda suureks väljaminekuks.

Läbimõeldud ruumilahendused

Uute korterite ruumilahendus on läbimõeldum kui vanadel. Korterid on avaramad ja valgusküllasemad ja paljudel korteritel on ka hubane rõdu. Vannitoa planeeringus on arvestatud pesumasina asukohaga ja nii magamistoas kui esikus on ruumi nišiga suure sisseehitatava kapi jaoks. Suuremates korterites on sageli ka garderoob.

Siseviimistlus just Sinu maitsele

Uut korterit ehitusjärgus ostes saad oma uue kodu siseviimistluse kujundada vastavalt oma maitsele ja stiilile. Seega ei pea sa lähiaastatel remondi pärast muretsema.

Köök oma maitse järgi

Köök on kodu süda – uues kodus saad planeerida köögi vastavalt oma vajadustele ja maitsele. Kuna köögimööbel ja -tehnika on üks suurimaid kulusid uue kodu sisustamisel, on mugav see juba koos valmiva koduga planeerida ja tellida. Nii väldid suuremaid kulutusi uue kodu sisseseadmisel.

Mahukad ja mugavad panipaigad

Täna kuulub ühe korraliku uue korteri juurde ka panipaik maja 0- või esimesel korrusel. Lisaruum on vajalik jalgrataste, hobivarustuse, kohvrite ja hooajal mittevajalike riiete hoidmiseks. Lisaks leiab nii mõnestki uuest kortermajast isegi päikeselisi katuseterrasse.

Läbimõeldud parkimine

Uute kortermajade juurde kuuluvad ka läbimõeldud parkimisplatsid elamu ees, maa-aluses parklas või kinnises hoovis. Kuigi uute kortermajade kinnistud on väiksemad kui vanadel kortermajadel, on üldjuhul iga korteri juurde arvestatud vähemalt üks parkimiskoht.

Soodustused

Uue korteri ostuks võid saada parema laenupakkumise, seda nii omafinantseeringu kui ka isegi intressi puhul. Ostes kodu uusarenduses saad sageli kasutada mööblitootjate ja sisustusettevõtete eripakkumisi ja soodustusi.

Uus ja kaasaegne naabruskond

Korter ei lõppe oma ukse all. Tänapäevase kortermaja juurde kuulub heakorrastatud ja roheline ümbrus ning turvaline, uute atraktsioonidega laste mänguväljak. Sageli leiad uuest naabruskonnast lisaks ka vaba-aja veetmise võimalusi igas vanuses elanikele – olgu selleks siis mõnus grilli-ala, kus suveõhtul aega veeta, või hoopis kaasaegne väli-jõusaal, kus peale väsitavat tööpäeva end virgutada.

Garantii

Kodu korrapärane hooldamine on tavaline osa ühes korteris elamisest. See on oluline kodu tervikliku toimimise ja ka kestvuse jaoks. Enamikel uusarenduse kodudel on ehitusjärgne garantiiteenindus, mis loob kindlustunde.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.