Bonava blogi

4 soovitust, kuidas täita oma kodu sooja atmosfääriga ka pärast jõulukaunistuste eemaldamist 

Kodu dekoreerimisel loovad kauni efekti ka praktilisemad detailid, nagu padjad või fliistekid.Foto: Shutterstock

Jõulupühad on selleks korraks läbi saanud ning 2023. aasta on hoogsalt alanud. Kui pärast pühadeaega viia välja kuusk ning võtta maha kodu ehtinud kaunistused ja jõulutuled, võivad toad esialgu tühjad tunduda. Kuigi Bonava kodud on kujundatud helgelt ja õdusalt, et tunneksid end seal mõnusalt aastaringselt, toome teieni mõned soovitused, kuidas tuua koju veel rohkem hubast ja sooja atmosfääri, kui jõulukaunistuste aeg läbi saab. 

Tagasihoidlikumad valgusefektid

Kuna talvine periood on teatavasti pime ja külm, saab koju lisada tavalisest rohkem valgusallikaid. Küll aga võib pärast pühadeaega jõuluvärvides tuled vahetada näiteks neutraalsetes ja soojemates toonides LED-tulukeste vastu. Sellised väiksemad muudatused aitavad sinu koju luua mõnusa atmosfääri ka pärast seda kui kuusk välja viidud ning erksamad jõulukaunistused ära pandud. 

Helged ja õdusad Bonava kodud

Ostes kodu Bonava  loodud naabruskonda, saad aegsasti ostuotsust tehes valida meelepärase sisustuslahenduse, mis on kokku pandud professionaalse sisekujundaja poolt. Nii saad olla kindel, et sinu kodus püsib aastaringselt õdus atmosfääf — seda ka siis kui pärast pühadeaega jõulukaunistused maha võtad. 

Lisaks muutuvad ka päevad järk-järgult pikemaks, mis tähendab, et tubadesse tuleb rohkem loomulikku päevavalgust. Bonava kodudes olevad kõrged maast laeni aknad, toovad tubadesse ka hämaramatel päevadel helgena hoiab ja palju valgust sisse laseb. 

Bonava loodavates kodudes on helge ja mõnus atfmosfäär. Foto: Pexels

Looduslikud kaunistused

Üks asi, millest talvisel ajal tihti puudust tuntakse, on mitmesugused looduslikud elemendid, nagu lilled või taimed. Seetõttu on kuusele eraldatud ja nüüd tühjaks jäänud toanurka hea asendus näiteks mõni suurem toataim. Jõulupärgade asemel saab lauale panna näiteks kuivatatud käbidest, kunstmarjadest ja muudest elementidest dekoratiivne vaagen — valikuid on mitmeid! 

Praktilised sisustuselemendid

Kodu dekoreerimisel ei pea mõtlema ainult kaunistustele, vahepeal loovad kauni efekti ka praktilisemad detailid, nagu padjad või fliistekid. Seda eriti talvisel ajal, kui tahaks koju sooja jõudes end mõnusalt diivanile sättida ja pehme teki endale ümber tõmmata. Seetõttu on hea mõte koju varuda erinevate disainidega padjapüüre ja mõned erinevas stiilis fliisist tekid. Seejärel, kui pühad on läbi, saad jõuluteemalised püürid välja vahetada talviste või neutraalsemate vastu, luues tuppa mõnusalt hubase atmosfääri

Valikuid jõuludekoratsioonide asendamiseks on mitmeid – palju oleneb kodu üldisest sisustusstiilist, sinu enda soovidest ning maitsest. Olulisim on siiski see, et ise lõpptulemusega rahul oleksid ning end kodus võimalikult hästi ja mugavalt tunneksid. 

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.