Bonava blogi

5 põhjust, miks tutvuda enne kodu ostmist näidiskorteriga

Bonava loodud Järveotsa Kodude näidiskorter.Foto: Katrin Press

Uusarendusse kodu ostes võib sinu tulevane elupaik olla veel ehituse algusjärgus. See tähendab, et oma võimalikku uut kodu näed vaid 3D piltidelt või plaanidelt. Kui aga soovid tulevasest elukohast paremat ettekujutust, saad näiteks Bonava loodud naabruskonnas korraga tutvuda nii näidiskorteri, ühisalade kui kodukoha ümbrusega. Miks on aga näidiskorteri külastamisel oluline roll koduostu tegemisel?

Elamute ja kodude plaanid

Näidiskorteris on sageli olemas planeeritavate elamute ja korterite plaanid, siseviimistlusmaterjalid ning köögimoodulite näidised. Kuna tihtipeale on materjalide struktuur ja värvitoonid piltidel või arvutiekraanil mõne võrra moonutatud, saad kohapeal viimistlusvalikuid oma silmaga näha. See teeb tulevikus valiku tegemise kordades lihtsamaks ning tänu sellele tead täpselt, mis sind uues kodus ees ootab. Ühtlasi on kohtumise käigus suurepärane võimalus tutvuda müügikonsultandiga, kes sind kogu koduostu teekonnal abistab. 

Ehituskvaliteediga tutvumine

Kohale tulles saad tutvuda ka elamute ehituskvaliteedi ning üldise stiiliga — see annab sulle ülevaate, kuidas ka sinu potentsiaalne tulevane kodu välja hakkab nägema. Lisaks tekib eluruumides ringi vaadates parem arusaam kodude üldisest planeeringust, sellest kuidas sisustuselemendid või mööbel kööki mahub. Näidiskorteris viibides uudista võimalusel kindlasti ka elamu panipaikasid ja ühisalasid, näiteks trepikoda, ühist vankri- ja rattaruumi ning parkimislahendusi.

Naabruskonna atmosfääri tunnetamine

Kui kolid täiesti uude asukohta, siis on oluline, et ka elamust välja astudes end koduselt tunneksid. Seetõttu tasub näidiskorterisse minnes pilk peale heita ka naabruskonnale, seal ringi jalutades ning piirkonnaga tutvust tehes. Nii saad uudistada mis kodu vahetus läheduses asub, missuguseid vaba aja veetmise võimalusi leidub ning kuidas on lood ühistranspordiga. Pärast seda tekib veelgi reaalne ettekujutus, missugune elu selles naabruskonnas välja näeks.

Kui kolid täiesti uude asukohta, siis on oluline, et ka elamust välja astudes end koduselt tunneksid. Pilt tehtud Bonava loodud Uus-Mustamäe naabruskonnas. Foto: Bonava

Sisustusinspiratsioon

Kui uues kodus ootavad sind ees tühjad ruumid, võib sisustamisega alustamine olla mõne võrra keeruline. Bonava näidiskorterid alati sisustatud professionaalse sisekujundaja poolt, mis annab sulle hea ettekujutuse, kuidas uues kodus on võimalik mööblit paigutada ning kui avarad ja valgusküllased on eluruumid. Muu hulgas saad näidiskorteris kohapeal olles koguda ka inspiratsiooni ning ideid, kuidas oma tulevast kodu sisustada ning missuguseid värve või disainelemente kasutada võiksid. Tühjades korterites on enamasti raske aru saada kui valgusküllane või avar on kodu pärast sisustamist.

Ei pea ootama kliendipäeva

Näidiskorteriga tutvuma tulemiseks ei pea sa ilmtingimata kliendipäevani ootama. Personaalse kohtumise eeliseks on paindlikkus aja leidmisel — müügikonsultandiga ühendust võttes saate üheskoos just sobivaima aja kokku leppida. Kuna kliendipäeval viibib lisaks sinule teisigi inimesi, kellel loodavate kodude kohta küsimusi tekib, on müügikonsultandil erakohtumisel aega pühenduda just sulle vajaliku info jagamisele. Kui tunned huvi Bonava loodava naabruskondade ja uute kodude vastu, võta ühendust ning lepi kokku sobiv aeg.

Bonava loodud Pärnaõue naabruskond. Foto: Bonava

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.