Bonava blogi

5 põhjust, miks kolida Uus-Mustamäele

Uus-Mustamäel elamine on puhas rõõm.Foto: Ivan Boglajev

Bonava loodav Uus-Mustamäe naabruskond on kaasaegne kodukoht, kus elamine on puhas rõõm. Piirkonnal on mitmeid eeliseid, mis kohale lisaväärtust annavad. Selleks, et saaksid aimu, miks Uus-Mustamäe on paljude seas eelistatud elukoht, toome välja 5 selle naabruskonna eelist.

  1. Asukoht 

Sellest väljakujunenud ajaloolisest piirkonnast on tänaseks saanud kaasaegne elukeskkond. Esimesed Uus-Mustamäe naabruskonna kodud valmisid 2020. aastal ning järgneva seitsme aasta jooksul on valmimas kokku 850 uut korterit. Tegu on kaasaegseima ja tervikliku elupiirkonnaga Mustamäel. Asukoha suureks eeliseks on kindlasti ka elamute läbimõeldud paigutus. See muudab majadevahelise ala vaiksemaks ja rahulikumaks, summutades vaid paari minuti kaugusel asuva Mustamäe tee liiklussagina. Lisaks asub naabruskond tegusast linnakärast eemal, kuid sel on siiski kiire ja mugav ühendus kesklinnaga — olenemata sellest, kas liikled auto või ühistranspordiga.

  1. Energiatõhusad kodud 

Elamute energiatõhusus on oluline tegur elumugavuse parandamisel, kuid lisaks on sellel tähtis roll ka rahaliste vahendite säästmisel. Uus-Mustamäe kodudel on soojustagastusega ventilatsioon — see on süsteem, mis kogub kokku väljamineva niiske õhu, filtreerib selle ning kannab soojuse sissetulevale õhule üle. Selline süsteem kajastub ka vähenenud küttekuludes, sest sooja õhku kasutatakse maksimaalselt ära, hoides samal ajal ka ruumis oleva õhu puhtana. 

Uus-Mustamäe kodudes on põrandaküte, mitte radiaatorid, mis lisaks puhtamale välimusele kulutab ka vähem energiat kodu soojendamisel. Radiaatorites olevat vett peab kuumutama väga kõrge temperatuurini, selleks, et see sooja annaks. Põrandakütte puhul ei pea vee temperatuur nii kõrge olema, seega kulub tubade soojendamiseks vähem energiat. 

Kodudes on põrandaküte, mis loob puhtama üldpildi ning aitab hoida kokku energiakuludelt. Foto: Bonava
  1. Parkimislahendus

Kodukohale annab lisaväärtust mugav parkimislahendus. On teada-tuntud fakt, et Mustamäe piirkonnas on vanemate kortermaja elanikel tihtipeale keeruline autole parkimiskohta leida. Uus-Mustamäel aga on igale autole kindel koht väliparklas, kaetud või maja all parkimisalal. Seega saab alati kindel olla, et töölt, puhkuselt või poest tulles saad otsimata auto ettenähtud kohale parkida. 

  1. Suur naabruskonna park 

Suur Uus-Mustamäe naabruskonna park valmis endise Kadaka aiandi kasutuseta seisnud alale. Hoolikalt planeeritud ja läbimõeldud, ligi 7000-ruutmeetrisel alal on ajaveetmisvõimalusi igaühele. Lapsed saavad turnida, joosta ning jalg- ja tõukeratastega trikitada, spordihuvilistel on võimalus välijõusaalis jõudu teha ning puhkealadel sõprade või kogu perega piknikut pidada. Parki uudistama minnes soovitame vaadata nostalgiahõngulist pildinäitust piirkonna ajaloost, mille Bonava Mustamäe 60. juubeliaasta puhul linnaosa elanikele kinkis. 

Uus-Mustamäe naabruskonna pargis on ajaveetmisvõimalusi igaühele. Foto: Bonava
  1. Kogukond 

Paljud meist teavad, et sotsiaalne side pereliikmete ja lähedasemate sõpradega mängib olulist rolli meie heaolus. Bonava kolmandas “õnneliku naabruskonna uuringus” selgus, et isegi lühem suhtlus naabritega võib oluliselt mõjutada meie igapäevast õnnetunnet. Elades terviklikus naabruskonnas, on hea võimalus näiteks lapsevanematel koos lastega mänguväljakul olles saada tuttavaks oma naabritega, kes samuti pere pisematega mänguväljakut külastavad. Lisaks, elades samas kodukohas, saab ühiselt planeerida vahvaid koosviibimisi, rahvuspühade tähistamisi või toredaid kogukonna tegevusi. Nii saad luua häid sõprussuhteid inimestega, kes sinu kõrval ja ümber elavad.

Uude kodukohta kolimine on suur muutus. Seetõttu on oluline, et tunneksid end välja valitud naabruskonda kolides koduselt. Igaühe jaoks koosneb ideaalne kodukoht erinevatest teguritest — ühele on selleks asukoht, teisele ligipääsetavus ühistranspordile, kuid kolmandale hoopis energiasäästlikkus. Bonava loodavates naabruskondades on silmas peetud elumugavusi, terviklikku naabruskonda, laste turvalisust koduhoovi mängima minnes ning kodude energiasäästlikkust. Tutvu Uus-Mustamäe kodudega siin ja külasta ka uusi näidiskortereid. 

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.