7 nõuannet, kuidas kolimispäev enda jaoks murevabaks muuta

Kui oled endale uue kodu leidnud, ootab aga enne elama asumist ka toimekas kolimispäev.Foto: Pexels

Naabruskondade ja kodude loojana on Bonaval nii valmismisjärgus olevaid kui ka sissekolimiseks valmis kodusid, mille seas võib just sinu unistuste kodu olla. Kui oled endale meelepärase elukoha leidnud, ootab enne elama asumist ees toimekas kolimispäev. Selleks, et rõõmutunne äsja kätte saadud koduvõtmete üle ei asenduks kolimisstressiga, jagame allolevalt 7 asjakohast nippi, mis kogu protsessi sinu jaoks lihtsamaks võiks muuta.

Alusta planeerimist varakult

Kui asud kogu oma varandust kolimiskastidesse pakkima, siis võid ühtäkki avastada, et ei ole varem märganudki, kui palju asju sul tegelikult on. Seetõttu tasub juba aegamisi hakata mõtlema, kuidas asjad paigutada ning kui palju kolimiskaste sul vaja läheb. Mida varem asjade paigutamisega alustada, seda vähem tekib ka kolimisega seonduvaid pingeid. Samuti võidad endale nii rohkem aega, et kõik aspektid hoolega läbi mõelda. 

Lisa juhtmetele märked juurde

Kui sul on mitu erinevat tehnikaseadet, nagu teler, kodukino, kõlarid, mitu arvutit jms, ning seetõttu ka hulga juhtmeid, tasub enne juhtmete lahti ühendamist neist fotod teha. Et enda elu hiljem veelgi kergemaks teha, saad panna juhtmetele eraldi lipikud, ning kirjutada sinna, mille jaoks miski juhe on mõeldud. 

Juhtmetest tasub enne seadmest lahti ühendamist pilti teha. Foto: Pexels

Sorteeri kastid valdkondade järgi 

Selleks, et asju hiljem hõlpsamalt üles leida, tasub kirjutada kastide peale enda jaoks, mis seal see leidub. Lisaks tasub sorteerida asjad valdkondade kaupa – köögitarbed ja söögiriistad ühte kasti, tehnoloogia ning kontoritarbed eraldi. Nii on asju hiljem kergem ja mugavam lahti pakkida ning õigesse tuppa paigutada. 

Märgi kastidele vastavad sildid

Kui asud õrnemaid asju, nagu näiteks tehnoloogiaseadmeid, sööginõusid või teisi kergemini purunevaid asju kolimiskastidesse paigutama, siis tee näiteks kastile ärge või lisa juurde kleebis vastava kirjaga. Sellised asjad saad panna kasti kas kaitsva kile sisse või kirjutada peale silt “ettevaatust, õrn ese”. Nii saad olla kindel, et asjad reisi käigus kannatada ei saa. 

Õrnemad asjad saad pakkida kaitsva kile sisse või kirjutada peale silt “ettevaatust, õrn ese”. Foto: Pexels

Sea internetiühendus varakult valmis

Kui oled leidnud omale sobiva interneti- ja televisiooni teenusepakkuja, siis võiksid sisse kolimise päevaks teha ära ka liitumise. Lisaks võid asetada internetiseadmed, teleri ning arvuti kolimisel ning uude kohta viimisel ette poole, et saaksid vajadusel uues kodus kohe internetiühenduse luua ning juba esimesel õhtul enda lemmiksaateid vaadata. 

Murevaba kolimispäev

Olenemata sellest, kas sinu uus elukoht asub mõnes teises Eesti linnas või linnaosas, võib juhtuda, et asju on rohkem kui omal jõul vedada suudad. Seetõttu oleks murevabaks kolimiseks hea tellida kolimisteenus või paluda abi lähedastelt. Kui asju on vähem, saad kolitud ka sõprade autodega, ning võid teha sellest toreda päeva, mille lõpus saad neile tänutäheks näiteks õhtusöögi korraldada. 

Tutvusta end naabritele

Üks võimalus uude kohta sisse elamiseks on osta poest mõned maiustused ning end naabritele tutvustada, ja kohe alguses head suhted luua. Bonava eelmisel aastal läbi viidud õnneuuringust selgus, et naabritega heade suhete loomine ning nende aitamine suurendab õnnetunnet. Peale selle, et teed nii naabrite meele rõõmsaks, tekitad hea emotsiooni ka endale. 

Kui teed enne kolimispäeva aegsasti ettevalmistusi, läheb kogu protsess sujuvamalt. Nii saad teha asju omas tempos ei teki ka momenti, kus muretsed, et midagi jäi maha või läbi mõtlemata. Kolimispäeval tasub teha tutvust ka lähemate naabritega – nõnda lood juba alguses head suhted inimestega, kes sinu kõrval ja ümber elavad. 

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.