Bonava blogi

Ajatud valgustuslahendused sinu koju

Valgus loob sinu kodus meeleolu ja kujundab atmosfääri. Foto: Shutterstock.

Neljapäeval oli esimene ametlik sügispäev, mis tähendab, et ilmad lähevad samm-sammult aina pimedamaks. Just nüüd on hea aeg mõelda läbi, kuidas tuua pimedal ajal ruumidesse lisavalgust ja millised lahendused sobivad kõige paremini just sinu koju.

Mõtle läbi valgustuse funktsioon

Valgustitel on kindlasti olulisem roll kui lihtsalt ruumi valgustamine. Neid saab kasutada meeleolu loomiseks või kodu turvalisuse tagamiseks. Kasuta enda ruume ja erinevaid lahendusi maksimaalselt ära ning tee kindlaks, mis on valgustuse eesmärk. 

Mitmekülgne lahendus elutuppa

Elutuba on mõeldud enamasti meelelahutuseks või lõõgastumiseks, mis tähendab, et seal võiks olla eri tüüpi valgusteid, mida saaks seejuures ka vastavalt meeleolule muuta. Siin on sinu parimad sõbrad põranda-, laua-, ja seinalambid. Elutoas peaks olema ka võimalus valida nii ereda kui hämarama valguse vahel, mistõttu võiksid kaaluda hämarduslüliti kasutamist. 

Laua- ja põrandalambid elutoas. Foto: Shutterstock.

Mõtle läbi oma köögi valgusskeem

Kööki võib olla raske valgustada, sest ruumi erinevad piirkonnad vajavad erinevaid valgusskeeme. Piirkonda, kus toimub toidu ettevalmistus ja küpsetamine, võiksid valida eredama valgustuse. Selleks sobivad väga hästi näiteks ripp- või seinalambid. Kindlasti pead seejuures võtma arvesse ka enda köögi disaini ja eripärasid. Kui köögis on nurkasid või pindu, mida sa nii tihti ei kasuta, võiks paigaldada lambid, mis kumavad tumedamalt või jätta need paigad valgustamata.

Ripplambid köögis. Foto: Shutterstock.

Kasuta magamistoas hämarduslülitit

Magamistoad on isiklikud varjupaigad, mis võivad olla nii dramaatilised, rahustavad, romantilised kui funktsionaalsed – sõltuvalt sinu vajadustest. Valgustus mängib vaieldamatult kõige olulisemat rolli magamistoa atmosfääri kujundamisel. Valikuid on mitmeid – paigalda seintele pisemad tulukesed, öökapile hämar laualamp või kombineeri mitu eri valgustit. Kui vajad näiteks lugemiseks ka eredamat valgustust, siis saad, nagu ka elutoas, kasutada tumeduse reguleerimiseks hämarduslülitit.

Hämar valgustuslahendus magamistoas. Foto: Shutterstock.

LED-tuled vannituppa

Vannituba on koht, kus hea valguslahendus on lausa hädavajalik. Peegli kohal võiksid kasutada LED-tulesid, sest see ala on vannitoa peamine fookuspunkt. Parima tulemuse saavutamiseks tuleks paigaldada LED-tuled näokõrgusele või peegli ümber. Kui sinu vannituba on pisemapoolne, siis piisabki ainult ühest valgusallikast. Suurema vannitoa puhul tuleks kaaluda ka lisavalgustust. Näiteks väikesed tuled vanni või duši kohale ning pisikesed lae- või põrandalambid.

LED-tuledega peegel. Foto: Shutterstock.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.