Bonava annab nõu, kuidas eriolukorra ajal kodu osta

Uue kodu ost on kahtlemata üks elu tähtsamaid otsuseid. Kodu, see on sinu kindlus ja praegusel ajal on kindlustunde loomine eriti tähtis. 

Eriolukord on meid ümbritsevat maailma mõnevõrra muutnud, kuid õnneks saab siiski paljude tavapäraste toimingutega jätkata. See puudutab ka uue kodu ostmist. Bonava jagab soovitusi, kuidas muutunud oludes kodu võimalikult ohutult ja mugavalt osta.  

Tutvu koduga personaalnõustamise kaudu

Kui oled uuest kodust unistanud ja sinu majanduslik olukord seda võimaldab, saad oma koduostu plaanidega edukalt ka nüüd jätkata. Tänased digitaalsed lahendused pakuvad selleks hulganisti häid võimalusi. 

Kui huvipakkuv naabruskond või kodu leitud, võta ühendust müügikonsultandiga meili või telefoni teel. Nemad tutvustavad sulle sinu tulevast kodu meelsasti personaalse nõustamise käigus. Nii saad vastused uue kodu asetuse, plaanide, ostuprotsessi kui ka viimistlusmaterjalide valikuga seotud küsimustele. 

Esmase kodukülastuse saad teha videokõne kaudu ning kui ostusoov tõsisem, on kõiki hügieeni- ja ohutusnõudeid ning Vabariigi Valitsuse poole kehtestatud reegleid järgides võimalik koduga ka kohapeal tutvuda. 

Ühe olulise uuendusena saab nüüd kinnisvaratehinguid teostada videokõne ja digiallkirjastamise abil. See tähendab, et isegi notariaalsed tehingud on võimalik virtuaalselt sõlmida. 

Pangad väljastavad jätkuvalt kodulaene

Täna levib üksjagu müüte pankade ja laenude kohta. Sellepärast aga muretseda ei tasu –  enamik panku on kinnitanud, et väljastavad kodulaene ka praegu ning intresse nad tõstnud ei ole. Mõned neist on intresse suisa langetanud. 

Sellegipoolest soovitame enne laenu taotlemist oma finantsvõimekust hoolikalt hinnata, kuna laen on pikaajaline finantskohustus. Selleks pea kindlasti eelnevalt nõu pankadega, kellelt saad head nõu ja värskeimat teavet kodulaenude kohta kiirelt ja mugavalt telefoni teel või digikanalite kaudu.

Planeeri targalt ja rahulikult

Esmatähtis on praeguses olukorras muidugi meie kõigi tervis ja ohutus. Tähtis on aga ka olukorraga kohaneda ja senisest veelgi põhjalikumalt kõik otsused läbi mõelda. Oma unistuste poole liikumist on saad jätkata ka täna, tehes seda lihtsalt veidi teistmoodi.

Bonavast

Bonava, välja kasvanud NCC-st, on juhtiv elamuarenduse ettevõtte Põhja-Euroopas, mis on kodusid ja naabruskondi loonud juba alates 1930. aastatest. Ettevõte tegutseb Rootsis, Soomes, Taanis, Norras, Saksamaal, Peterburis, Eestis, Lätis ja Leedus.

Tallinnas ja lähiümbruses on Bonava alates 2004. aastast rajanud üle 2000 uue kodu: 588 korteriga Tammeõue elurajoon Viimsis, Vana-Kuuli elamud Lasnamäel, üle 700 korteriga Pärnaõue elurajooni Haaberstis. Tutvu Bonava arendavate kodude ja naabruskondadega: siin!

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.