Bonava blogi

Haaberstisse kerkivad elamud hoogustavad piirkonna arengut

Elamuarendusettevõte Bonava rajab Haaberstisse järgmise nelja aasta jooksul uued Järveotsa Kodud. Piirkonda kerkib kolmes etapis kokku viis korterelamut pea 200 korteriga ning sealhulgas terviklik elukeskkond koos puhke- ja mängualade ning ligipääsuteedega terviseradadele.

Esimesed kodud valmivad aasta lõpus

Järveotsa Kodude rajamist alustati eelmise aasta sügisel, sel nädalal saavutab esimene 5-korruseline elamu oma täiskõrguse ja uued kodud on sissekolimiseks valmis juba aasta lõpus. Teise etapi elamud saavad valmis 2022. aasta sügisel ning kogu elupiirkond valmib 2024. aastaks.

„Kuigi praegusel kinnisvaraturul on märke defitsiidist, ei peatanud Bonava ühtegi projekti ka pandeemiatingimustes ning sel aastal jätkame uute arenduste turule toomist plaanipäraselt,” kinnitas Bonava Eesti tegevdirektor Timo Riismaa.

Järveotsa Kodud.Fotod: Bonava.

Nõudlus äärelinna kodude vastu jätkub

Vaatamata sellele, et Harku järve lähedusse on viimaste aastate jooksul kerkinud mitmeid uusarendusi, jätkub piirkonnas ostuhuvilisi ja nõudlus kvaliteetsete ning kättesaadava hinnaga äärelinna kodude vastu on suur. Seda kinnitab ka asjaolu, et Järveotsa Kodude esimeses etapis on kaks kolmandikku kodudest tänaseks juba müüdud või huvilised leidnud.

Linna- ja looduslähedus ühes kohas

Elamud rajatakse kaasaegsesse ja peresõbralikku naabruskonda Harku järve lähedale, kus on ühelt poolt rahulik ja roheline elukeskkond, kuid teisalt ka kiire transpordiühendus kesklinnaga.

„Järveotsa Kodud pakuvad peredele ühtaegu nii kaasaegse linnakodu mugavusi kui looduslähedust, ning sobivad hästi oma päris esimese kodu loomiseks, sõnas Bonava müügi- ja turundusjuht Lauri Laanoja.

“Koos läbi mõeldud puhke- ja mängualadega rajame tulevaste elanike jaoks tervikliku elukeskkonna, kus parkimine on enamjaolt viidud turvaliselt majade alla ja kinnistu piiridele ning tööde käigus ehitame välja ka uue Tasandi tänava,” selgitas ta.

“Üheks prioriteediks on kinnistuga piirneva Järveotsa oja autentne säilitamine ja korrastamine, mis koos terviserajaga loob kogu piirkonnale lisaväärtust ja omanäolisust,“ lisas Laanoja. 

Läbimõeldud ruumilahendus ja õdus atmosfäär

Järveotsa Kodude uue etapi elamuid iseloomustavad funktsionaalsed planeeringud, suured aknad ning kaasaegne vesipõrandaküte, mis loob kodus puhta üldmulje ja õdusa atmosfääri.

Elamutele on omistatud energiatõhus B-energiaklass, mis tagab madalad kulud.  Igal kodul on hubane rõdu, esimeste korruste kodudest saad astuda elutoast otse terrassile.

Standardlahendusena on uue kodu toonid heledad, lisaks on saadaval erinevad stiilipaketid lisatasu eest. Soovi korral saab kodu osta koos köögiga ning sealhulgas finantseerida seda ka kodulaenu osana.

Kõik mugavused kodu lähedal

Elamute lähedal on toidupoed, koolid ja lasteaiad ning Rocca al Mare Keskus, Saku Suurhall ja Tallinna Loomaaed jäävad vaid lühikese autosõidu kaugusele. Tallinna linn plaanib lähiaastatel ehitada 13 km pikkuse Põhja-Tallinnast Astanguni viiva rohekoridori koos liigirikkust toetava haljastuse, puhkealade ja erinevate liikumisvõimalustega.

Bonava on Põhja-Euroopa üks juhtivaid elamuarendusettevõtteid, kes on loonud kodusid ja elamupiirkondi 1930. aastatest. Bonavas on 2100 töötajat ning ettevõte tegutseb Saksamaal, Rootsis, Soomes, Taanis, Norras, Peterburis, Eestis, Lätis ja Leedus. Ettevõte käive oli 2020. aastal 17 miljardit Rootsi krooni. Bonava aktsiad ja roheline võlakiri on noteeritud Stockholmi börsil Nasdaqi nimekirjas.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.