Bonava blogi

Halloween ukse taga: tähistame koos kõrvitsapüha!

Loo oma koju kõhedusttekitav atmosfäär.Foto: Bonaga.

Halloween, saanud alguse kristlikest tõekspidamistest ja traditsioonidest, on saanud nüüdseks suureks tähtpäevaks kogu maailmas, millega mälestatakse esivanemaid ja mõeldakse teispoolsusele. Kuigi Eestisse jõudis see alles hulk aega hiljem, on Halloween saanud tänaseks ka meil populaarseks pühaks, mida tähistada.

Toome välja mõned nipid, kuidas luua enda koju kõhedusttekitavat hõngu ja traditsioonist täiel rinnal rõõmu tunda.

Kõrvitsad rõdul või terrassil

Nagu me kõik teame, on Halloweeni põhitunnuseks kõrvitsad. Kuigi kõige traditsioonilisem viis on kõrvits seestpoolt tühjendada, lõigata sellele nägu ning asetada sisse ka latern, siis võib läheneda hoopis teisiti. Kui soovid enda rõdule või terrassile veidi tagasihoidlikumat Halloweeni-hõngu, siis võta mõned suuremad kõrvitsad ning kombineeri need teiste taimedega. Erkoranž toon lisab rohelusse kontrasti ja paneb sinu rõduaia elama. Selline lähenemine on mõnes mõttes ka universaalne – võid jätta eredad kõrvitsad kaunistuseks ka siis, kui Halloween läbi saab.

Kõrvits on üks tähtsamaid Halloweeni kaunistuselemente.Foto: Shutterstock.

Saagu küünlavalgus!

Halloweeni tähistatakse ajal, kui päevad lähevad samm-sammult pimedamaks ja kõhedamaks. Umbes samal ajal algab ka meie rahvakalendrisse kuuluv hingedeaeg, mil austatakse ja oodatakse koju surnud esivanemate hingi, kelle jaoks süüdatakse küünlad. Siinkohal muutubki oluliseks valguse ja varjude mäng.

Kustuta kodus kõik suuremad tuled ja pane rõhku hoopis pisikestele küünaldele, tulukestele ja laternatele. Nagu enne välja toodud, on üks võimalus asetada latern seest õõnsa kõrvitsa sisse – see on kõige traditsioonilisem viis. Peale selle tekitavad atmosfääri ka aga pisikesed küünlad ja tumedama valgusega laternad, mille võid paigutada teiste kujunduselementide kõrvale. Siinkohal ei tohiks unustada ära tuleohutust – jälgi, kuidas ja kuhu küünlad asetad ja hoia neil silm hoolega peal.

Mängi valguse ja varjudega.Foto: Shutterstock.

Pane aknad elama

Kindlasti näevad mitmed pered Halloweeni-kaunistustega omajagu vaeva ning loovad enda koju õudusttekitava õhkkonna. Selge see – ega võõra tuppa piiluda ei saa, kuid üks võimalus enda kaunistusi ka teistega jagada, on läbi akende. Seetõttu tasub paigutada mõned kõrvitsapead, küünlad ja tulukesed aknale. Miks mitte koguda kokku ka veidi kuldseid lehti ja kombineerida need tulukestega akna välisküljel. Nii saad jagada enda loodud atmosfääri ka naabritega.

Tõsta esile ka aknakaunistused.Foto: Shutterstock.

Võta kampa terve pere!

Iga traditsiooni puhul on ju ikkagi kõige olulisem pere ja lähedastega koos olemine. Kaunistuste ettevalmistamine võiks olla lõbus tegevus, millest saavad osa kõik pereliikmed. Pane tööle nii väikesed ja suured – nii on toredad mälestused garanteeritud.

Kõige tähtsam on koos aega veeta ja rõõmu tundaFoto: Shutterstock.

Ära unusta ka ennast!

Kodu kaunistatud ja kõrvitsatel näod peas? Nüüd on aeg mõelda ka sellele, kuidas teha üks hirmuäratav tont ka endast. Selleks on mustmiljon varianti – kui oled asja viimasele hetkele jätnud, võid valida endale tegelaskuju kostüümilaenutusest. Üks lihtne viis on kasutada näomaalingut (piisab kusjuures vaid kahest või kolmest värvist – valge, must ja punane) ning teha end kas Draculaks, kummituseks või nõiaks. Kõige olulisem on taaskord sellest kõigest kasvõi pere ja sõpradega rõõmu tunda ja seda omakeskis jagada.

Komm või pomm?Foto: Shutterstock.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.