Bonava blogi

Kevadine suurpuhastus: teeme kodule värskenduse

Kevade tulekul oleks mõistlik teha kodus korralik suurpuhastus.Foto: Pexels

Kevad on peagi ukse taga ja kuna päevavalgust tuleb samm-sammult aina juurde, on inimestel ka rohkem energiat. Miks mitte seda produktiivselt ära kasutada ning teha kodus üks korralik suurpuhastus.

Vabane üleliigsest

Kui sinu koju on kogunenud liialt palju üleliigseid asju, võib see tekitada stressi ning isegi rikkuda hubast atmosfääri. Mõtle läbi, millised asjad on vajalikud, mille saad paigutada panipaika või keldrisse ning mis asjadest tahaksid hoopiski lahti saada. Panipaikade puhul tuleb pidada meeles seda aeg-ajalt hooldada ja ümber korraldada – nii väldid esemete tolmumist ning leiad kergema vaevaga vajaminevad asjad üles.

Kui oled kogunud kokku asjad, mida sa enam ei soovi, siis tasub mõelda nende taaskasutuse peale, sest need võivad hoopis kellelegi teisele vajalikud olla. Korralikud esemed saad viia näiteks Uuskasutuskeskusesse, kusjuures Tallinnas on neid pea igas linnaosas. Keskusesse saab annetada asju, mis on muutunud üleliigseks, on jätkuvalt veel kasutuskõlbulikud, puhtad ja terved. 

Kasuta ruumi targalt 

Pea alati on nii, et ruumi napib ja asju on liiga palju. Selle probleemi saab lahendada, kui kasutad ruumi targalt. Vaata üle oma kapid, kapipealsed, voodialused ning teised pinnad, kuhu asju oled paigutanud. Erinevate asjade sorteerimiseks on hea nipp kasutada läbipaistvaid kaste, sest nii ei pea kaste kapi otsast alla võtma, et näha, mis nende sisse sai pandud. 

Kui sul on pisemat pudi-padi, siis nende jaoks on ideaalsed vanad papist kingakarbid – nendele saad markeriga peale kirjutada viite kasti sisule, mis samuti hiljem asjade leidmist hõlbustab. Riided, mida kevadsuvisel ajal vaja ei lähe, võiks panna vaakumkottidesse, mis rõivad kokku suruvad ja nii ruumi juurde tekitavad. 

Kastile saad kirjutada markeriga viite selle sisule, mis hiljem asjade leidmist hõlbustab.Foto: Pexels

Tark ei torma 

Tuleks pidada meeles, et kõike korraga töö, pereelu ja sõprade kõrvalt ei jõua. Näiteks võid koristusülesanded terve kuu peale ära jaotada – suuremad tööd nädalavahetuseks ja kergemad ülesanded argipäeva õhtuteks. Nii on sul aega protsessi nautida – käib töö ja vile koos! 

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.