Bonava blogi

Kirsiõue naabruskond – turvaline kodupaik, kus elutempo liigub sulle parajas rütmis

Bonava loodav Kirsiõue naabruskond Sakus on paik, kus kodutänavad on mõnusalt rahulikud ning elu liigub just sulle meelepärases rütmis.Foto: Bonava

Kui oled uue kodu otsingul ja soovid linnamelule vaheldust, on hea mõte avardada oma valikuid ja kaaluda kodukoha võimalusi Tallinna külje all. Bonava loodav Kirsiõue naabruskond Sakus on paik, kus kodutänavad on mõnusalt rahulikud ning elu liigub just sulle meelepärases rütmis. Asudes pealinna mugavustest vaid paarikümne minuti kaugusel, on see ideaalne elupaik inimesele, kes hindab turvalist ja mitmekülgsete võimalustega, väljakujunenud elukeskkonda linna lähedal.

Kiire ja mugav ühendus Tallinnaga

Kui jõuad Sakku, võid tunda koheselt, kuidas ümbritsev rohelus ja rahulikum elutempo teevad tuju heaks ja meele rahulikuks. Saku eeliseks ongi kindlasti asukoht — nii auto kui rongiga jõuad Tallinna südalinna vaid 20–25 minutiga. Kui valid liiklemiseks rongi, siis ühelt poolt teed nii head keskkonnale, teiselt poolt on see aeg iseendale — hea võimalus võtta aega raamatu lugemiseks, podcast’i kuulamiseks, esimestele töömeilidele vastamiseks või lihtsalt puhkehetke võtmiseks enne toimeka päeva algust.

Jõudes Sakku, võid tunda koheselt, kuidas ümbritsev rohelus ja rahulikum elutempo teevad tuju heaks ja meele rahulikuks.Foto: Magnus Heinmets

Eriline ja turvaline kodupaik lastega peredele

Saku on just lastega perede seas hinnatud kodukoht. Selle kasuks räägivad nii head lasteaia ja koolihariduse võimalused kui mitmekülgsed vaba aja veetmise valikud täiskasvanutele ja erinevas vanuses lastele. Kirsiõuel elades saavad lapsed üheskoos naabruskonna hoovialal mängida ja iseseisvalt jalg- või tõukerattaga kooli minna. Koolilastel on võimalus pärast tunde aega veeta Saku noortekeskuses. Pikkadel suvepäevadel, kui vanemad linnas tööl on, saavad pere väiksemad osa võtta noortekeskuse päevalaagritest ning muudest vahvatest projektidest.

Vaba aja veetmiseks on võimalus nautida kergemaid jalutuskäike rahulikel tänavatel või ajaloolises mõisapargis mööda tammealleedel. Aktiivsemaks ajaviiteks on avastamiseks Saku rabametsa tervise- ja matkarajad, kus saab joosta, matkata ning talvel ka suusatada. Naabruskonna lähedusest ei puudu põnevad discgolf’i rajad, kus enda oskused proovile panna. Hästi varustatud spordikeskuses on võimalus käia mitmesugustes trennides, iseseisvalt jõusaalis raskusi tõsta või lõõgastumiseks minna hoopis keskuse sisebasseini ujuma.

Vabal ajal saad nautida kergemaid jalutuskäike rahulikel tänavatel.Foto: Bonava

Tulevane kodu

Kirsiõue kodusid iseloomustab valgusküllasus ja hubasus. Läbimõeldud planeeringud annavad võimaluse tubades olevat ruumi maksimaalselt ära kasutada nii, et kodus leiduks igale asjale oma koht ning jääks mõnusalt avarust kõigile pereliikmetele. Võrreldes uusarendustega pealinnas, saad äärelinnas ruumikama kodu ja ka parkimiskoha soodsamalt. 

Maast laeni aknad toovad igasse tuppa palju loomulikku päevavalgust, mis põhjamaa inimestele igal aastaajal rõõmu pakub. Esimeste korruste terrassid loovad võimaluse kevadest hilissügiseni korraldada õues väiksema sõprusseltskonnaga õhtusööke või mänguõhtuid. Looduslähedasemas kohas on suureks eeliseks vähem linnatänavate erksat valgustust, tänu millele saad oma kodu rõdult või terrassilt nautida kaunist päikseloojangut.

Saku elanikud väärtustavad sealset rohelust, turvatunnet ja rahulikku elutempot.Foto: Magnus Heinmets

Ühtehoidev kogukond

Õnne- ja heaolutunnet aitab suurendada kohalik kogukond. Üheskoos korraldatakse kevad- ja sügislaatasid, suviti toimuvad põnevad huviringid ja kontserdid nii lastele kui täiskasvanutele. Lisaks saavad elanikud osa võtta iga-aastastest talgupäevadest, andes nii oma panuse kodukoha korrashoiule. Kõik sellised ühised tegevused aitavad kogukonnatunnet tugevdada, mistõttu tunneme suuremat rahulolu, õnne- ja turvatunnet. Hiljuti viis Bonava läbi oma kolmanda õnneuuringu, millest selgus, et kogukonnal on oluline roll sellel, kui õnnelikuna me end oma kodus ja naabruskonnas tunneme.

“Mulle meeldib Saku kui kogukond — inimesed teavad ja tunnevad teineteist. Ka sotsiaalmeedia Facebooki grupp on igapäevaselt aktiivne ja toetav. On selgelt näha, kuidas oma inimestest hoolitakse,” vastas Saku külje all elav Heret küsimusele “Miks sulle meeldib Saku?”.
Ka üle 10 aasta Sakus elanud Merit kirjutas: “Mulle meeldib Sakus sellepärast, et see on piisavalt kaugel linnakärast, aga samas lähedal kõigele vajalikule — hea rahulik ja turvaline.”

Kirsiõuel elades saavad lapsed üheskoos naabruskonna hoovialal mängida.Foto: Bonava

Elades Kirsiõuel, saad koduhoovis asuvas pergolas korraldada naabritega toredaid koosviibimisi, mis annab võimaluse luua häid sõprussuhteid inimestega, kes sinu kõrval ja ümber elavad. Kindel on aga see, et väiksemas kogukonnas hoiavad inimesed rohkem kokku ja on tänu sellele avatumad vahvatele ühistegevustele, muutes nii elu Kirsiõuel mõnusalt koduseks.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.