Bonava blogi

Kolm head põhjust, miks valida korter esimesele korrusele

Kortermajja kodu ostes on üks olulisimaid otsuseid see, millisele korrusele korter soetada. Mõnede inimeste jaoks on oluline kõige kõrgemal korrusel elamine ja rõdult avarate vaadete nautimine, samas kui teistele meeldib maapinnale lähemal olla.

Vastakaid arvamusi leidub ka esimese korruse korterite osas ning järgnevalt toome välja kolm suurt plussi, mis esimesel korrusel elamisega kaasneb.

Kõige lühem tee koduukseni

Uuemates kortermajades ja uusarendustes leiab ka nelja- või viiekorruselistest majadest sageli juba liftid. Vanematesse paneelmajadesse pole sageli aga lifti paigaldatud, isegi juhul kui maja on viis korrust või enam kõrge.

Esimese korruse elanikul pole aga lifti olemasolust sooja ega külma, kuna tema jõuab igal juhul esimesena koju ja ka kodust väljaminek võtab ainult momendi. Seetõttu sobib esimene korrus hästi ka vanemaealisele või piiratud liikumisvõimega inimesele.

Terrassiga kortermajade puhul on esimese korruse elanikel vabadus näiteks hommikuse kohvi jaoks samm õue astuda või kasvõi naabruskonnas väike jalutustiir teha.

Bonava 1. korruse kodu Liikuri Kvartalis.

Puuduvad alumised naabrid

Kuna esimesel korrusel elades ei ole vaja trepikojas või liftis teiste majaelanikega eriti tihti kokku puutuda, on tegu võrdlemisi privaatse asukohaga kortermajas.

Plussiks on ka asjaolu, et esimesel korrusel elades ei ela keegi sinu all, mis tähendab, et ei ole vaja muretseda liialt raskete sammude või laste jooksmise pärast, mis võiks alumisi naabreid häirida.

Soodsam hind

Lisaks mugavale ligipääsule ja alumiste naabrite puudumisele võib esimese korruse korter sobida hästi ka loomaomanikele, kelle lemmik ei pruugi treppidega suurim sõber olla. Samuti saab esimeselt korruselt kergemini loomaga õue minna, kui selleks peaks vajadus tekkima.

Kuid lisaks mugavusfaktoritele tasub esimesele korrusele koju soetamist kaaludes arvesse võtta ka rahalist võitu. Sageli on esimese korruse korterid mõnevõrra madalama hinnaga kui kõrgematel korrustel asuvad kodud.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.