Bonava blogi

Koos on toredam: võtame naabrid kampa ja teeme koduümbruse korda

Et teha kodukoht puhtaks, saad korraldada talgud ning prügi kokku korjata.Foto: Shutterstock

Õues jalutades jääb pahatihti silma palju prahti, mis loodusesse ei kuulu, ja eriti häiriv on näha seda oma koduümbruses. Et teha kodukoht puhtaks, saad korraldada talgud ning prügi kokku korjata. See on ka hea viis, kuidas tutvuda naabritega ning koos midagi kasulikku korda saata. Anname mõned näpunäited, kuidas korraldada naabritega üks tore koristuspäev.

Maailmakoristuspäeva jälgedes

Eelmisel laupäeval toimus viiendat korda Eestist alguse saanud Maailmakoristuspäev — suurim üleilmne kodanikualgatus, millest võtavad iga aasta septembris osa miljonid inimesed rohkem kui 180 riigist. Selle aasta talgupäeval ehk 17. septembril kutsuti osalejaid koristama eelkõige oma kodukanti — lasteasutuste ümbrust, kodu- ja linnatänavaid ning parke ja randasid. Eesmärk on kõigil ühine: teha enda kodukoht puhtamaks ning korjata üles kõik, mis loodusesse ei kuulu. 

Naabrid kampa

Kõike seda saad algatada enda kodukandis ka sina — võta naabrid kaasa ja tehke koduümbrus üheskoos puhtamaks. Et kodukoha korrastamist paremini organiseerida, tasub enne paar asja läbi mõelda. Esiteks peaksid uurima, mitu inimest talgutega ühineda sooviks. Selleks võid luua Facebookis grupi või ürituse ning lisada sinna enda pereliikmed ja teised majaelanikud — nii saad uurida, kes on nõus kaasa lööma ning millal on parim aeg talgud läbi viia.

Koristustalguid saad oma kodukandis algatada ka sina – võta naabrid kaasa ja tehke koduümbrus üheskoos puhtamaks.Foto: Bonava

Edasi saad luua juba plaani, milline ala ette võtta. Selleks võib olla näiteks mõni kodu lähedal asuv tänav, park või hoopis laste mänguväljak. Kui variante on mitu, saad luua sotsiaalmeediagrupis või -üritusel küsimustiku ning ka teisi otsustusprotsessi kaasata.

Üheskoos tasub arutada ka seda, kui kaua on plaanis koristada, kes millise ala ette võtab ning missuguseid vahendeid korrastuseks vaja on. Linnaala koristades piisab enamasti sellest, kui kõigil on oma prügikott ja paar kummikindaid. 

Tegus talgupäev

Planeerides talgupäeva nädalavahetusele, saate alustada kõige sobivamal hetkel — hommikul, lõunal või õhtupoolikul. Põhirõhk võiks olla väikeprügi — suitsukonide ja plastiku — koristamisel, sest just neid leidub linnaruumis kõige rohkem. Leitud prügi võiks ühte kohta kokku tuua, et seda vajadusel sorteerida. Ilmselt koguneb kõige enam olmeprügi, kuid maast võib leida ka näiteks toidujäätmeid või pakendeid.

Väljateenitud puhkus

Kui töö tehtud, on aeg puhkuseks! Ilusa ilma korral saad planeerida päeva lõppu pikniku, et talgutest üheskoos rõõmu tunda. Bonava on planeerinud uute kodude naabruskonnad nii, et koduhoovis oleks tore veeta aega nii pere, sõprade kui naabritega. Seetõttu on mitmete kodude hoovides mõnusad laudade ja istumiskohtadega puhkealad, kus on hea end sisse seada.

Toredaks koosviibimiseks ei ole palju vaja — ühises sotsiaalmeediagrupis saate kokku leppida, kes mida kaasa võtab. Kuna õhtupoolne aeg on septembri teises pooles juba üsna jahe, oleks hea varuda termosesse kuuma teed või kohvi ning võtta ümber soe fliisist pleed.

Ilusa ilma korral saad planeerida päeva lõppu pikniku, et talgutest üheskoos rõõmu tunda.Foto: Bonava

Naabritega talgute korraldamine on hea viis omavahel tuttavaks saada, luua uusi sõprussuhteid ning midagi kasulikku koos ära teha. Kui kõik sujub kenasti, võid tulevikus ka teisi sarnaseid üritusi ette võtta. Peale selle, et üheskoos rohkem tehtud saab, on seltsis ka lõbusam.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.