Bonava blogi

Kuidas korraldada üks hubane õhtusöök terrassil?

Toome teieni mõned nipid, mida õhtusöögi korraldamisel silmas pidada.Foto: Daria Shevtsova

Ilmad lähevad sammhaaval soojemaks ning kutsuvad üha rohkem veetma aega õues. Miks mitte kauneid õhtupoolikuid ära kasutada ning korraldada pere ja sõpradega üks meeldejääv õhtusöök terrassil või rõdul. 

Kui sinu kodus on kasvõi pisike terrass või rõdu, saad väga edukalt viia läbi ühe intiimse õdusa õhtusöögi. Siin on mõned nipid, mida korraldamisel silmas pidada. 

Teeme olemise mõnusaks

Koduste ürituste puhul mängib suurt rolli mõnus atmosfäär ning selle loomiseks ei ole alati palju vaja. Erilise tunde aitavad luua valgustid. Paiguta kas seinale või rõduäärele mõned tulukesed ning aseta lauale pisikesed küünlad – nii ongi õdus olemine juba garanteeritud. Kui soovid veidi rohkem vaeva näha, võid asetada ruumi äärtesse ka laternad ning dekoreerida rõdu või terrassi värviliste siidjate kangastega. 

Meeleolu aitavad luua küünlad ja laternad.Foto: Shutterstock

Mõeldes kõigile külalistele

Enne menüü koostamist tasub uurida külaliste toidueelistusi. Selge see – kõiki erisoove arvesse võtta ei saa, kuid kindlasti tasub valida söök, mida kõik saaks nautida. Üks võimalus on valmistada või tellida ise põhiroog ning paluda kõigil midagi omalt poolt kaasa võtta. Kui seltskonnas leidub ka lapsi, võiks katta ka pisikese snäkilaua, kus on kombineeritud nii tervislikud suupisted kui laste lemmikud maiuspalad.

Lastele võiks mõelda ka mõne toreda tegevuse – otsida välja lõbusad lauamängud või mänguasjad. Sõnaseletusmängust Aliast saavad võtta osa nii väiksed kui suured – nii saad olla kindel, et vahvat meelelahutust jaguks kõigile.

Õhtud on veel jahedad

Kuigi suvi on peagi ukse taga, on hilisemal tunnil veel üsna jaheda. Seepärast tasub varuda külalistele pleede. Üks võimalus on soetada endale ka soojuslambid – siis saad korraldada sõpradega mõnusaid olemisi ka ajal, kui ilmad juba külmemaks hakkavad minema.

Lisaks võid teha termosesse valmis mõnusa kuuma tee, mis seest soojendab. Mõtle läbi ka istekohtade asetus ja võimalused – vahel on mõnus asetada põrandale vaip ja sellele omakorda pehmed padjad.

Unustada ei tasu ka aroomiteraapia jõudu – mõnusad aroomid aitavad täita õhu maagiliste lõhnadega aga ühtlasi aitavad osad lahti saada tüütutest sääskedest. Selleks saad kasutada näiteks viirukeid või lõhnaküünlaid. Seega olenevalt otstarbest, vali välja sobiv.

Ehk märkavad naabrid sinu toredat olemist ning järgmisel korral saad ka nemad õhtusöögile kutsuda ja uusi sõprussuhteid luua. Foto: Pexels

Meeleolu aitab luua ka muusika. Soovitatav on valida rahulik taustameloodia ning keerata see parajalt vaikseks, et külalised üksteist kuuleksid. Nii väldid olukorda, kus inimesed muusikast üle hakkavad rääkima ning naabritele pahameelt valmistavad.

Vastupidi – ehk märkavad naabrid sinu toredat olemist hoopis heas võtmes ning järgmisel korral saad ka nemad õhtusöögile kutsuda ja uusi sõprussuhteid luua. 

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.