Bonava blogi

Kuidas kujundada rõdu hubaseks puhkepaigaks?

Hubaselt kujundatud rõdul on mõnus hommikukohvi juua, raamatut lugeda või lihtsalt toolil lebada ja puhata.Foto: Pexels

Rõdu on üks osa kodust, mis saab sageli ebaõiglaselt vähe tähelepanu. Kellele siis ei meeldiks hubaselt kujundatud rõdul hommikukohvi juua, raamatut lugeda või lihtsalt toolil lebada ja puhata? Toome teieni mõned nipid, kuidas luua oma rõdust tõeliselt mugav ja õdus puhkepaik. 

Läbi mõeldud lahendus

Nii nagu valid värvitoonid ning sisustuselemendid oma elutuppa, kööki või magamistuppa, tasub ka enne rõdu kujundamist mõelda läbi, mis toonides ning stiilis sealne kujundus olema saab. Korraliku planeerimise järel võid leida isegi väiksema rõdu jaoks ootamatult häid ja kauneid lahendusi. 

Taimed äratavad rõdu ellu!

Kui soovid lisada enda rõdule looduslähedust ja värskust, võiksid sobitada kujundusega ka mõned taimed. Silmailu aitavad luua näiteks kirevavärvilised hortensiad või priimulad, erinevad kaktuselised või ripptaimed – valikut on palju! Enne otsuse tegemist tasub aga järgi uurida, missuguseid tingimusi erinevad taimed kasvamiseks vajavad. 

Taimed lisavad rõdule looduslähedust ja värskust.Foto: Pexels

Hubane rõdumööbel 

Parim viis hubase atmosfääri loomiseks on planeerida rõdule puhkeala, kus lõõgastuda ning jalgu sirutada. Selleks sobib näiteks väiksemamõõduline diivan, mõned toolid või hoopis pehmed istumispadjad. Kui sul on plaanis rõdul näiteks hommikust süüa või lauamängu õhtuid korraldada, võiksid sinna asetada ka pisikese laua. 

Selleks et rõdul ka õhtusel ajal mõnus istuda oleks, on hea mõte panna rõdupõrandale üks väike pehme vaip ning varuda fliisist pleede. Mis on mõnusam kui haarata õhtuti kuum tee või kakao, mässida end pleedi sisse ning kaunist päikeseloojangut vaadata? 

Hubase atmosfääri loob väiksemamõõduline diivan, mõned toolid või hoopis pehmed istumispadjad.Foto: Pexels

Atmosfääri loob õdus valgustus 

Hea valgustusega saab teha imesid ning selleks ei ole palju vaja – piisab vaid minimalistlikust meeleoluvalgustusest. Riputades üles mõned valgusketid, saad luua oma rõdul mõnusa atmosfääri, kus hilisõhtutel istuda. Eriti õdusaks muutub maheda valgustusega rõdu hämaratel õhtutundidel. Valguskette valides võiksid pidada meeles, et sellel oleks väljavahetatavad pirnid ning kõige parem oleks variant, kus on kasutatud LED-pirne. Viimased on nimelt keskkonnasäästlikud, kasutades vähem energiat ja peavad ka tavalistest pirnidest kauem vastu. 

Riputades rõdule mõned valgusketid, saad luua mõnusa atmosfääri, kus hilisõhtutel istuda.Foto: Bonava

Rõdu kujundamiseks ei olegi tegelikult palju vaja – hubasuse saab luua, kasutades väheseid elemente. Kõige tähtsam on kujundus enda jaoks läbi mõelda ning asjad omavahel kokku sobitada. Nii saad luua endale tõeliselt mõnusa puhkepaiga, mida iga ilmaga nautida. 

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.