Bonava blogi

Kuidas Liikuri naabruskond Lasnamäe müüte murrab?

Kesklinna lähedus, suured pargid ja mõnus naabruskond pole ilmselt Lasnamäega seostuvate esimeste märksõnade hulgas.

Üllatuslikult leidub aga Lasnamäe servas uusi elamupiirkondi, mis just sellisele kirjeldusele vastavad. Üks neist on Kurepõllu asumis valmiv Liikuri Kvartal. Mille pooles see erineb levinud ettekujutusest Lasnamäe kohta? Siin on neli tähelepanekut.

Kiire ühendus kesklinnaga

Kurepõllu asum paikneb Kadrioru kõrval, Narva maantee ja Laagna tee vahel.

Mulje, et Lasnamäe jääb tsentrumist kaugele eemale, tuleneb sellest, et tegemist on Tallinna suurima linnaosaga, mille kaugem serv on linnapiiriks. Kaarti vaadates selgub aga tõsiasi, et Lasnamäe läänepoolne piirkond ulatub kesklinnale sama lähedale kui näiteks Kristiine.

Tänu korralikele teedele ning heale ühistranspordi korraldusele saab Liikuri Kvartalist kiiresti südalinna, samuti ka Ülemistesse, lennujaama ja bussijaama. Kesklinna poolt bussiga tulles asub kodu vaid mõne peatuse võrra Kadriorust edasi.

Suurte parkide lähedus

Ehkki Lasnamäe üldiselt parkide rohkusega silma ei paista, võivad Liikuri naabruskonna elanikud rõõmustada koguni kolme eriilmelise kodulähedase roheala üle. Nimelt asuvad lühikese jalutuskäigu kaugusel Pae, Kadrioru ning lauluväljaku pargid.

Tervisesportlasi ja lastega peresid meelitav Paepark rajati võrdlemisi hiljuti vanasse pae-karjääri. Selle keskmes on suuremõõtmeline veekogu efektse silla ja purskkaevuga.

Kadrioru park oma pika ajaloo, losside ja aedadega pakub hoopis teistsugust elamust. Eriline iseloom on ka lauluväljaku pargil, mida võib kontsertide-välisel ajal vabalt külastada.

Mitte naabermajad vaid naabruskond

Bonava loob terviklikke naabruskondi ning Liikuri Kvartal pole selles osas erand.

Elukeskkonna terviklikkus tähendab meie jaoks seda, et lisaks majaplaanile mõtlevad projekteerijad hoolega läbi ka hoonetevahelise ruumi. Selleks, et elanikud saaksid end nii toas kui õues mõnusalt tunda, on hoovipealne puhke- ja mänguala kujundatud võimalikult rohelise ja turvalisena.

Teekond välisuksest koduõue mänguväljakule kulgeb selliselt, et lapsed ei satuks autode vahele.

Hooviala mänguväljakutel leidub tegevust erinevas vanuses lastele ning pisemate pereliikmete mängunurga läheduses on mugavaks ja privaatsemaks olemiseks väike varjualune.

Kogukonnaelu rikastab majade juurde kavandatud tarbeaed, kus elanikud saavad kasvatada aiasaadusi. Spordisõpru rõõmustab välijõusaal.   

Ruum autodele, asjadele ja inimestele

Vanemad Tallinna „mägede“ elupiirkonnad on tuntud parkimiskohtade puuduse poolest.

Seevastu Liikuri Kvartalisse kodu soetades sisaldub kaetud parkimiskoht korteri hinnas. Osaliselt on parkimiskohad hoonete all, osaliselt kaetud varikatusega. Parkimisala eraldab puhkealast hästi läbimõeldud haljastus – puud, põõsad ja hekid.

Bonava ehitab Liikuri naabruskonda kokku 400 uut kodu, millest suurem osa on sissekolimiseks valmis juba sel suvel. Iga ühe- kuni neljatoalise korteri juurde kuuluvad avar rõdu ja panipaik, mis jätavad rohkem ruumi oma inimestega koosolemiseks.

Kokkuvõttes tasub Lasnamäega seoses selle esmamuljest mööda vaadata. Lasnamäe kesklinnapoolsesse osasse rajatavad uued kodud pakuvad mugavat elukeskkonda mõistliku hinnaga.

Osadest Liikuri Kvartali korteritest avanevad vaated merele ja kesklinnale, samas on kõigile elanikele olemas kutsuv õueala, kodulähedased poed, lasteaiad ja spordivõimalused.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.