Bonava blogi

Kuidas luua magamistuppa lõõgastav atmosfäär?

Magamistoa sisustus ja kujundus võivad mõjutada sinu enesetunnet ning unekvaliteeti. Pildil Pikaliiva Kaarmaja magamistuba.Foto: Bonava

Kui asud sisustama erinevaid tube oma kodus, tasub mõelda, millist atmosfääri sinna luua soovid. Näiteks magamistoa puhul võib toa sisustus ja kujundus mõjutada sinu enesetunnet ja ka unekvaliteeti. Jagame nippe, kuidas luua magamistoast ruum, kus on hea uinuda ja lõõgastuda. 

Mõtle läbi, mida soovid

Kõigepealt tuleks mõelda läbi, millist atmosfääri luua soovid. Vana Hiina ruumikorraldususmeetod Feng Shui põhimõtete järgi ei tohiks olla ruum erinevate elementidega üle küllatud, sest see rikub toa energiat. Rääkides ka magamistoast, peaks sealne õhkkond olema rahulik ja lõõgastav. Asudes sisustama ruumi ilma selge ettekujutuseta, võib aga juhtuda, et valid magamistuppa elemendid, mis atmosfääriga kokku ei sobi ning kokkuvõttes raiskad palju energiat ja raha hiljem toa ümber kujundamisele.

Sobivad sisustuselemendid

Mööbel peaks olema samal ajal funktsionaalne ja dekoratiivne. Tuleks pidada meeles, et mööbli suurusest oleneb kui suurt kaalu see ruumi isikupärale annab. Magamistoa kese on muidugi voodi – see määrab reeglina ka ülejäänud sisustuse stiili. Seega võiksid valida magamistuppa sisustuselemendid, mis omavahel stiililt kokku sobivad, kuid võimalik on sobitada omavahel ka erinevaid stiile. Lõpptulemus võiks siiski olla ühtlane ja terviklik, et ükski element ei jääks segama ega und häirima. 

Mööbel peaks olema samal ajal funktsionaalne ja dekoratiivne.Foto: Shutterstock

Läbi mõeldud värvilahendus

Magamistoas on kindlasti üheks võtmesõnaks ka sobilikud värvitoonid – need mõjutavad nii ruumi energiat kui ka sinu meeleolu. Valides magamistuppa värvikombinatsioone, peaksid vaatama, et teised sisustuselemendid, nagu kardinad, padjad, vaip ning voodipesu, selle värviga ka kokku sobituks. See ei tähenda, et kogu värvivalik peaks olema monotoonselt ühes toonis – peamine on see, et elemendid omavahel sobituks. 

Näiteks sobib nii roheline kui sinine heledate beežikate toonide, aga ka soojade värvidega, nagu punane või roosa. Beežid ja pruunikad toonid sobivad omakorda mitme erineva tooniga – peale sinise ja rohelise veel näiteks oranži või lillaga. 

Värvivalikul peaks arvestama ka taaskord sellega, millise energia see ruumil loob. Soojad toonid annavad ruumile lõõgastava ja pingevaba efekti ning aitavad paremini uinuda. Näiteks sobib Feng shui tõdede kohaselt magamistuppa väga hästi pruunikas värv. Looduslähedane roheline mõjub igas ruumis värskendavalt ning sinised toonid aitavad vana Hiina tarkuste järgi luua meelerahu. 

Valides magamistuppa värvikombinatsioone, peaksid vaatama, et teised sisustuselemendid selle värviga ka kokku sobituks.Foto: Pexels

Atmosfääri toetav valgustus

Tänapäeva valgustustehnoloogia annab meile mitmeid valikuid ruumi ideaalselt sobiva valgustuslahenduse loomiseks. Ehituspoodides leidub mitmeid erinevaid valgusteid ning lambipirne, mis enda ruumiga sobitada. Sarnaselt mööblile, peaks ka valgustus olema samal ajal nii funktsionaalne kui dekoratiivne. Soovitatav on kasutada hämaramat ja sooja valgustust, mis aitaks kaasa rahulikuma õhkkonna loomisele — lisaks soodustab hämaram valgust ka uinumist.

Alati võiks jääda võimalus valgust vajadusel juurde lisada või maha võtta. Kui soovid uinuda või voodis lihtsalt lebada, saad tõmmata akende ette pimendavad kardinad või keerata valgust lülitist hämaramaks. Siis kui tahad aga magamistoas raamatut lugeda või ärgates ruumi eredamaks muuta, saad kardinad eest ära võtta või hoopis valgust vastavalt soovile reguleerida. 

Mõnusa atmosfääriga magamistoa kujundamine ei ole tegelikult keeruline. Kui võtad arvesse välja toodud nippe ja usaldad enda sisetunnet, saad sisustusprotsessist rõõmu tunda ning jõuad kindlasti ka soovitud lõpptulemuseni! 

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.