Bonava blogi

Kuidas mahutada kaks last mugavalt ühte tuppa?

Toa kujundamine ja planeerimine võib olla vanematele suur väljakutse, sest arvestama peab nii laste erisuste kui privaatsusega. Foto: Shutterstock.

Magamistoa jagamine on lastele hea kogemus, mille käigus õpitakse tegema kompromisse ning üksteisega arvestama. Toa kujundamine ja planeerimine võib olla vanematele suur väljakutse, sest arvestama peab nii laste erisuste kui privaatsusega. Kui olla aga nutikas ja läheneda asjale loominguliselt, on see täiesti tehtav. Toome teieni ideed, kuidas luua kahele lapsele ühes toas mugav keskkond nii koolitöödeks kui magamiseks. 

Mööbel mitmeks tarbeks 

Mõnikord on lastetoas liiga vähe ruumi, et mahutada sinna mitmele lapsele korraga nii magamiskoht kui õppimis- ja mänguala. Sellisel juhul tuleks mõelda nutikatele multifunktsionaalsetele lahendustele. 

Vali voodi, mille all on sahtlid, kuhu panna mänguasjad ja koolitarbed. Teine võimalus on soetada mõlemale lapsele narivoodi, mille esimesel korrusel on kirjutuslaud ja teisel korrusel magamisase.

Multifunktsionaalne narivoodi. Foto: Tool & Tool. www.tool.ee

Mõtle privaatsusele

Isegi kui sinu lastele meeldib enamik ajast koos veeta, peab andma neile ka ruumi privaatsuseks. Tõsi, see võib olla keeruline ülesanne, kui tahad mõlemad lapsed ühte tuppa mahutada. Siiski on mõningaid viise, kuidas seda teha. Üks võimalus oleks jagada tuba kaheks, kasutades selleks riiuleid või kappe. 

Teine variant on eraldada tuba sirmiga, mida on lihtne igal ajal liigutada. Kui on aeg õppida või magada, saab luua sirmiga privaatse ala, ning mängu- ja puhkehetkel võib selle taas kokku lükata.

Sirm. Foto: Shutterstock.

Heledad värvitoonid 

Pastelsed või valged värvitoonid ei loo vaid illusiooni suuremast ruumist, vaid on ka neutraalne lahendus, mis sobib lastele igas vanuses. Selle tulemuse saavutamiseks võiksid valida heledates toonides mööbli või värvida heledaks suuremad pinnad, nagu lagi, seinad või põrand. 

Lisaks sellele aitavad heledad toonid säilitada ruumis rahu ja loovad tasakaaluka õhkkonna, kus lastel on hea koolitöid teha ning keskenduda. Kui tahad, et tuba ei jääks aga liiga üksluiseks või igavaks, saad lisada särtsu pisemate detailide näol. Näiteks võid anda lastele valida endale meelepärase värviga voodipesu, vaiba või kardinad. 

Heledad toonid tekitavad illusiooni suuremast ruumist. Foto: Shutterstock.

Nutikas paigutus

Üks olulisi aspekte ruumi kokkuhoidmisel ja lastetoa puhul ka korra hoidmisel on nutikas paigutus. On ju teada, et lastetoad võivad väga kiirelt sassi minna, eriti kui seal on segamini nii mõlema lapse koolitarbed kui mänguasjad. 

Mida rohkem on toas vaba pinda, seda mõnusam on ka lastel ruumis tegutseda. Täiendav panipaik voodi all, seinale kinnitatud riiulid või põrandast laeni kapid jätavad vaba ruumi liikumiseks. 

Panipaigaga voodi. Foto: Tool & Tool. www.tool.ee

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.