Bonava blogi

Kümme nippi, kuidas stressivabalt kolida

Uude koju kolimine tekitab mõnusat elevust, ent samas on see ka ajamahukas ja väsitav ettevõtmine. Et rõõm värskelt kätte saadud koduvõtmete üle ei asenduks kolimisstressiga, oleme kokku pannud kümme soovitust, mis aitavad kolimisprotsessi meeldivamaks muuta.

Koosta kolimiseks plaan

Selleks, et kõik kolimisega kaasnevad tegevused sujuvalt tehtud saaksid, jaga need mitme nädala peale ning koosta võimalikult täpne ajakava.

Oma aadressi pangas ja ajakirjatellimustel võid muuta juba paar nädalat enne kolimist, samas kui elektri- ja kindlustuslepingud tuleks täpselt ajastada. Kui soovid oma asju taaskasutusse suunata, vajad aega nende laialijagamiseks või müümiseks.

Kasuta abilisi

Samuti tuleb varakult ette mõelda, millist abi kavatsed asjade transportimisel kasutada. Ükskõik, kas plaanid kaasata sõpru või kolimisfirmat, tuleks see aegsasti kokku leppida. Otsusta ka ära, kuidas korraldad kolimisjärgsed koristustööd — kui endal küürimiseks mahti ei jää, broneeri selleks vastav teenus.

Varu pakkematerjali

Enne pakkimise kallale asumist pane valmis kogu vajaminev varustus: kastid, markerid, kleeplint, käärid, toidukile ja muu. Näiteks kruvide, kardinarõngaste ja teiste väikeste detailide jaoks on praktiline varuda soonkinnisega kilekotte.

Mõtle keskkonnale

Püüa leida lahendusi, kuidas kolimise käigus võimalikult vähe prügi toota. Küsi näiteks pappkaste ja vanu ajalehti sõpradelt. Õrnemate esemete pakkimiseks sobivad mullikile asemel hoopis käterätikud. Riideid saab kolida plastist või metallist korvidega, millega need otse garderoobikappi paigutada.

Alusta asjade sorteerimist varakult

Ilmselt ei soovi sa kõiki oma asju uude kodusse kaasa võtta. Alustades sorteerimist varakult, võid ebavajalike asjade kokku- ja lahtipakkimise arvelt säästa hulga aega. Käi läbi kõik oma senised ruumid ning jaga asjad kolme kategooriasse: alles hoida, ära anda, ära visata.

Tee juhtmetest pilti

Kolides elektroonikaseadmeid, millel on mitmeid juhtmeid, nagu näiteks teleril, tasub nende paigutust enne lahtiühendamist pildistada. Nii saab uues kodus juhtmed vastavalt pildile kiiresti ja korrektselt ühendada.

Sama soovitust võib järgida raamatusõber, kelle riiulites valitseb kindel süsteem. Kui kirjavara paigutus on fotole jäädvustatud, sujub selle sättimine uues kohas ladusamalt.

Paki nutikalt

Koosta täpne nimekiri asjadest, mis igasse kasti lähevad ning kirjuta kastidele ka toa nimi, kuhu need kuuluvad. Nii saad need kohe kolides õigesse kohta panna ega pea hiljem pikalt tuuseldama, et vajalikku leida. Nimekirja asemel võid siingi kasutada pildistamist.

Paki esmalt sisse need asjad, mida sa igapäevaselt ei kasuta: mõned voodiriided, raamatud, asjad panipaigast. Hea, kui saad pakkimiseks kasutada ühte tuba — siis ei ole kastid kõikjal jalus. Hoia eraldi neid asju, mida kolides veel viimase hetkeni kasutad, näiteks koristusvahendid, tualettpaber, prügikotid ja vahetusriided.

Võta appi toidukile

Mööbli pakkimisel kasuta toidukilet, mis hoiab esemeid määrdumise ja kriimustuste eest. Toidukilega tiiru ümber kapi või kummuti tehes saad kindel olla, et uksed püsivad kolimise ajal kinni. Nii võib kapi uude koju viia koos riietega ning säästa end lahtipakkimise vaevast.

Saada sõpradele postkaart

Teavita sõpru oma uuest aadressist postkaardiga. Kaardi saamine on tänapäeval juba iseenesest eriline sündmus. Mida humoorikama ja pilkupüüdvama kaardi lähetad, seda suurema tõenäosusega jõuab see sõprade külmikule või mujale nähtavasse kohta, kust on vajadusel lihtne su aadressi leida.  

Loo naabritega head suhted

Kui asjad uude kodusse kohale viidud, tasub lähematele naabritele tere öelda. Head suhted naabritega tulevad alati kasuks ja tore on teada, kes su seina taga elab. Samuti jätad endast hea mulje, kui naabritele plaanitavatest puurimistöödest või valjuhäälsest soolaleivapeost eelnevalt teada annad.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.