Bonava blogi

Liiga palju kola? Korrasta enda panipaik

Tee enda panipaik korda, et sinna mahuks kõik hooajalised esemed kenasti ära.Foto: Shutterstock.

Soojad ilmad on nüüdseks küll otsa saanud, mis tähendab, et hooajalised esemed tuleb asetada panipaika või keldrisse, kus nad kevadet ootama jäävad.

Panipaik sobib ideaalselt hooajaliste asjade hoiustamiseks ja on hea lahendus kõigile, kes soovivad kodu korrastada. Siinkohal tuleb pidada meeles enda hoiuruume aeg-ajalt hooldada, puhastada ja ümber korraldada, et esemed püsiksid heas korras ja väldiksid nende liigset tolmumist või lausa kadumist.

Kaota visuaalne segadus

Panipaigad on suurepärased selle poolest, et kola, mis hakkaks muidu kodus kuhjuma, saab mugavalt silma alt ära panna kuniks neid taas vaja läheb. See vähendab sinu eluruumides visuaalset segadust, mis võib mõjutada meeleolu ja tekitada stressigi. Vahel on paratamatu, et asjad aina kogunevad, kuid seejuures tulebki pidada meeles probleemiga tegeleda.

Kui võtad kätte ja enda panipaiga või keldri korda teed, hoiad nii asjad ruumis värskena ja tuletad endale meelde, kus üks või teine ese parasjagu asetseb.

Mõtle, mida ja kuidas hoiustad

Niiske ja külm kliima võib osadele materjalidele ja esemetele üsna rängalt mõjuda. Paberdokumendid, mida ei hoita plastikkastides, võivad kõverduda või kahjustuda. Kui rõivaid ja voodipesu ei hoita vaakumkottides, võivad need hallitama minna. Puidust mööbel või instrumendid võivad paisuda ja peaaegu igat tüüpi kangast võib tekkida hallitus, kui see pole korralikult kaetud. Suure sügispuhastusega saadki veenduda, et kõik esemed on hästi hoitud ja kaitstud.

Tee plaan ja kavanda

Väga kasulik oleks visandada endale kaart või joonis, mis näitab, kust asju hiljem leida võib. Esemeid saab rühmitada isiku, ruumi või tähtsuse järgi. Suuremad esemed, nagu varustus (spordi-, aia- või muu), võid paigutada sinna, kus on ruumi nende ohutuks hoidmiseks. Kaste saab asetada nii, et nende vahel on vahekäik, mille sildid on nähtavale poole suunatud.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.