Bonava blogi

Maakler selgitab: kuhu otsitakse kõige enam kinnisvara?

Kõige popimad piirkonnad on Tallinna äärealad. Foto: Kaupo Kalda

Kinnisvaraturg püsib jätkuvalt aktiivsena ning uusarendusi rajatakse aina juurde. Arco Vara maakler Britta Kuus rääkis, mis on hetkel kõige popimad piirkonnad Harjumaa kinnisvaraturul.

Populaarsed on Tallinna äärealad

Viimasel ajal on kõige populaarsemateks piirkondadeks kujunenud Tallinna äärealad. “Inimesi huvitab kõige enam kolimine kas Laagri, Nõmme või Haabersti piirkonda,” nentis Kuus.

“Üheks teguriks, miks Tallinna äärealad populaarsust koguvad, on ka see, et võrreldes kesklinnaga on seal oluliselt soodsamad hinnad. Lisaks mängib rolli rahulikum keskkond ja võimalus olla omaette,” selgitas Kuus.

Ilmselt on Tallinna äärealade populaarsuse tõus seotud osaliselt koroonapandeemiaga. “Inimestel on nüüd võimalus teha tööd kodukontorist ning seetõttu tunnevad nad ka suuremat vabadust valida piirkondade vahel,” lisas ta. 

Uusarendused Haaberstis ja Rae vallas

Uusarendusi kerkib praegu kõige hoogsamalt Haaberstisse ja Rae valda. “Arendusi on näha tegelikult mitmes kandis üle Tallinna, kuid nimetatud piirkondades on valik laialdasem ja igaühel on võimalus leida miskit endale,” selgitas Kuus.

“Rae vald on muutumas populaarseks seetõttu, et viimasel ajal ehitatakse sinna erinevaid keskusi ja ridamaju ning planeeritakse isegi trammivõrgu rajamist,” sõnas Kuus. “See on just ideaalne piirkond noorematele lastega peredele, kes soetavad oma esimese kodu.” 

Erisused üürimisel ja ostmisel

Kuus nentis, et uusarendusi eelistavad inimesed pigem osta. “Kuna uusarendused on siiski veidi kõrgemas hinnaklassis, siis pigem on neid inimesi vähem, kes soetavad uusarendusse investeeringuna üürikortereid,” rääkis ta. “Pigem tehakse seda järelturu korteritega, kuid siiski on igas uusarenduse majas ka alati mõned üksikud üürikorterid.”

Kuus ütles, et üürnikud otsivad elamist pigem kohtades, kus on hea ja tihe ühistranspordivõrk ning hoone enda seisukord valikut eriti palju ei määra. “Pigem eelistatakse pisemaid kortereid, mida leidub rohkem kesklinna läheduses,” sõnas ta.

Ostjaid huvitab aga rohkem privaatsus ning see, et kodu läheduses oleks võimalik loodust nautida. “Ostmise puhul on ka oluline, et läheduses oleksid head koolid ja lasteaiad ning keskkond soosiks turvalisust,” rääkis Kuus.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.