Bonava blogi

Miks on uut kodu valides tähtis jälgida ka korteri paiknemist majas?

Pikaliiva kaarmaja esimese korruse eeliseks on hubane terrass.Foto: Bonava

Uue kodu otsinguil jälgitakse tihti just korteri asukohta ning valiku tegemisel lähtutakse sageli üldlevinud arusaamadest. Kuigi on oluline uurida, millises kortermaja osas uus eluase paikneb, tuleks eelkõige siiski mõelda just enda ja oma pere elustiilile ja soovidele. Toome välja, mis on eri asukohtade eelised, et saaksid kodu otsides enda vajadustega arvestada. 

Kiirelt sisse ja välja

Valides uue kodu näiteks esimesele korrusele, ei pea kulutama aega ega energiat trepist kõndimisele või liftiga sõitmisele — nii saad kiirel ajal hõlpsalt majast välja minna. Paiknemine madalamal korrusel on aga eelkõige tähtis neile, kellel esineb probleeme liikumisega – vanemaealised või inimesed, kel on kas vigastuse või haiguse tõttu keeruline kõrgele korrusele pääseda.  

Esimene korrus sobib ideaalselt ka väikelastega peredele – nii ei pea käru või kandetooli tassides treppide pärast muret tundma. Kui korteril on terrass, siis võid lapse sinna mängima lasta ning ise muretult näiteks majapidamistöödega tegeleda. 

Kaunid vaated

Kui on aga soovi hoopis trepijooksuga päevast aktiivsust tõsta, siis on hea valik kodu kõrgemal asuvatel korrustel. Mitmekordse elumaja ülemises osas elamise eeliseks on kindlasti ka kaunis vaade linnale ja ümbrusele – eriti, kui korteril on hubane rõdu, kus õhtul päikeseloojangut vaadata. Mõnikord pääseb viimaselt korruselt kõige kiiremini ka maja katusele või ühisele terrassile, kuhu on tehtud mugav puhkeala, kus pere või sõpradega ilusaid hetki nautida. 

Uus-Mustamäe ühine terrassiala õhtuvalguses.Foto: Bonava

Mõnus aeg terrassil või rõdul

Uusarendustes on tihtipeale igal kodul rõdu või terrass, mis rõõmustab inimesi, kellele meeldib veeta aega turvalises koduses keskkonnas, aga käia samal ajal ka pidevalt värsket õhku hingamas. Terrassil on mõnus raamatut lugeda, päevitada või pere ja tuttavatega toredaid olemisi korraldada. Seetõttu tasub uut kodu valides uurida, kas ka sulle huvi pakkuval korteril on rõdu. 

Hea asend valguse suhtes 

Päevavalgus annab energiat ja teeb ruumi helgemaks. Kodu, mille akendesse paistab lõunapäike on hea, kui sulle meeldib kodus otsene päikesevalgus. Lisaks tuleb soojalt särav päike kasuks ka siis kui soovid kasvatada aknal või rõdul taimi, mis palju päevavalgust vajavad. Ka põhjapoole avanevate akendega korteri eeliseks on hulk päevavalgust. Vahe on vaid selles, et päike ei hakka kuumaga teravalt kõrvetama. Eriti mõnus on selline variant suurte akende puhul, kui päike mõnusalt klaasi tagant piilub. 

Järveotsa kodude aknad avanevad eri ilmakaartesse.Bonava

Ida suunda korteri valinud elanikud saavad nautida esimesi päikesekiiri varajastel tundidel – see on ideaalne lahendus hommikuinimestele. Akendega lääne suunas paiknevad korterid näevad ilusat õhtupäikest, mis toob ruumi kauneid soojasid toone ning valgust. Läänepäikesega korter sobib hästi neile, kellele meeldib hommikuti kaua magada, sest päike ei tungi varastel tundidel magamistuppa. Korteri asukohast päikese suhtes oskab sulle rääkida kinnisvara müügikonsultant – küsi julgelt! 

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.