Milliseid alternatiive leidub kodu kaunistamisel traditsioonilistele jõulutuledele?

Peale vilkuvate jõulutulede on kodu kaunistamiseks mitmeid alternatiive.Foto: Shutterstock

Kaua oodatud jõuluaeg on peagi käes ning kuigi mitmeid linnatänavaid ja maju ehivad vilkuvad jõulutuled, siis on enda kodu efektsekts kaunistamiseks ka teisi alternatiive. Toome teieni teisigi variante, kuidas saaksid enda kodu jõuluajal särama panna. 

Looduslikud kaunistused 

Kodu kaunistamiseks on alati hea alternatiiv kasutada looduslikke kaunistusi, mis toovad atmofsääri värskust ja lisavad ruumi ka hea lõhna. Väga efektse ja samas ka traditsioonilise tulemuse annavad kuuse- või männioksad, millest saad näiteks punuda pärja või paigutada need lihtsalt enda maitse järgi uksele, aknalaudadele või seintele. 

Okstele saad lisada efekti ka käbidega, mille saad pista punumi vahele. Kui sulle meeldib sädelus, siis on võimalik kasutada erinevaid hõbedasi või sätendavaid taime spreisid, millega soovitud tulemus saavutada.

Looduslikud kaunistused toovad atmofsääri värskust ja lisavad hea lõhna. Foto: Shutterstock

Paberist meisterdatud

Üks variant on võtta kampa lapsed või kutsuda kokku kogu pere ja meisterdada koos nendega toredad paberist jõulukaunistused. Siin on valikuid mitmeid: kasutada saab kas tavalist valget või värvilist paberit, veidi tugevamat pappi või kartongi. Paberi üheks eeliseks on see, et sellest saab lõigata välja mistahes kujukesi ja neid nööri abil meelepärastesse kohtadesse ripudata või näiteks kleeplindi abil aknale kleepida. 

Eelis seisneb ka selles, et paberit on kerge värvida ja kujundada: sellele saad lisada sädelust või kleepsukesi ning värvimiseks kasutada kas markereid, vesivärve või guašše. Seejuures saavad ka pere pisemad enda fantaasia lendu lasta. 

Koos lastega saad meisterdada toredad paberist jõulukaunistused. Foto: Pexels

Patareidega valgustid

Kui sa ise jõulukaunistusi meisterdada ei soovi, kuid ei taha kasutada ka elektriga ühenduvaid jõulutulesid, siis on üheks alternatiiviks ripudada koju patareidega jõuluvalgustid. Ühtlasi on mõnedel valgustitel võimalus panna peale ka taimer, mis lülitab jõulukaunistused ise mõne tunni möödudes välja. Enamasti soovitakse jõulutuled ööseks elektrivõrgust välja võtta, küll aga on patareidega jõuluvalgustite suureks eeliseks see, et neid on väga kerge sisse ning välja lülitada. Taimeriga valgustite puhul aga lülituvad tuled ise automaatselt välja. Kui riputad tulukesed näiteks koridori või lapse tuppa, saab neid kasutada ka näiteks öövalgustina. 

Asudes kodu jõuluajal kaunistama, on valik väga lai ning piirduma ei pea traditsiooniliste dekoratsioonidega. Vali kaunistusteks vilkuvad patareidega valgustid, meisterda dekoratsioonid ise looduslikest materjalidest, valmista need koos lastega või ehk leiad hoopis teisegi variandi, mis on just sinu maitsele meelepärane. 

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.