Bonava blogi

Milliseid talviseid tegevusi leidub sinu uue kodu ümbruses?

Bonava loodavate naabruskondade lähedal on mitmeid võimalusi talviste spordialadega tegelemiseks.Foto: Pexels

Külmakraadidega eelistame tihti mõnusalt soojas toas istuda ja pehmel diivanil lemmikuid jõulufilme vaadata. Küll aga leidub ka õues mitmeid toredaid tegevusi, millest koos pere ja sõpradega osa võtta. Üle Tallinna on palju toredaid kohti, kus näiteks suusatada, kelgutada või lihtsalt koos lähedastega jalutada ning talveilma nautida – ja neid leidub ka sinu uue kodukoha lähedal. Toome välja ideid, mida saab teha talvel Bonava loodavates naabruskondade läheduses.

Pikaliiva kaarmaja

Bonava loodava Pikaliiva Kaarmaja naabruskonna lähedal on mitmeid võimalusi just talviste spordialadega tegelemiseks. Kui oled suusasõber, siis saad teha tiiru kodude kõrval asuval Harku terviseraja suusaradadel. Kui aga soovid pikemaid radu uudistada, on hea võimalus külastada Nõmme suusabaasi või lumeparki – mõlemas asukohas on mitu suuremat mäge, kus enda suusatamisoskus proovile panna. Juhul kui sul enda isiklikke suuski ei ole, on suusabaasis tagatud ka kogu varustus – kõik huvilised leiavad sealt just enda suurusele sobivad suusad ja kepid. Kui aga eelistad rahulikumas tempos talviseid ilmasid nautida, on Harku järve lähedal teha pikemaid jalutuskäike – võta kaasa ka oma koer, sõbrad või kogu pere.

Talvisele jalutuskäigule saad võtta kaasa koera, sõbrad või kogu pere. Foto: Pexels

Järveotsa kodud

Järveotsa kodude elanikel on hea võimalus uudistama minna Rocca al Mare vabaõhumuuseumisse, kus on talvel justkui ajalooline võlumaa. Seal saad mõnusalt ringi jalutada ning loodust nautida. Seal saad näha, kuidas elasid talvel vana aja inimesed ning piiluda vabaõhumuuseumi taludesse. 

Kui oled aga hoopis uisusõber, siis saad jalga panna uisud ning Škoda jäähalli liuglema minna. Suur sisehall mahutab korraga palju uisutajaid ja on avatud aastaringselt, seega on hea mõte sinna minnes kampa kutsuda näiteks toredad naabrid või sõbrad, keda pole kaua näinud. Kohale minnes ei pea ka uiskude pärast muretsema – kogu varustuse saad enne jääle minemist endale laenutada. Ka Järveotsa Kodude läheduses pikad, kaunilt looklevad terviserajad, kus saad minna perega jalutama või näiteks lapse kelgule istuma panna ja temaga koos toredat talveilma nautida. 

Uisutamiseks on Tallinnas mitu ägedat kohta! Foto: Pexels

Uus-Mustamäe naabruskond

Uus-Mustamäe naabruskonna lähedusse jäävad samuti nii Nõmme lumepark kui suusabaas. Kui aga soovid natuke ekstreemsemalt talvele vastu minna, asuvad lumepargi lähedal ka välibasseinid, mis küll suuremas osas on mõeldud kasutamiseks suvel, kuid sinna on oodatud ka kõik talisuplejad, kes end karastada tahavad. Kui talisuplus on sinu jaoks uus, siis pea meeles, et tegelikult ei pea jahedas vees kaua olema – oluline on võtta üks samm korraga. Külma basseini minnes, võta kaasa ka soe müts ja hommikumantel, et veest tulles sooja saaksid. 

Kodu läheduses leidub tegelikkuses palju talviseid tegevusi, mida koos sõprade või perega nautida. Kui aga soovid talverõõme nautida oma naabruskonnas, siis saab kampa kutsuda ka oma naabrid ning koos maha pidada üks vahva lumesõda või hoovialal suure lumekindluse ehitada. Kõige tähtsam on talvest rõõmu tunda ja perega ning sõprade seltsis toredalt aega veeta.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.