Bonava blogi

Mis tuleb ja mis läheb? Vaatame üle selle aasta kodusisustustrendid

2022. aasta trendikaim värv on lavendlililla.Foto: Shutterstock.

Uuel aastal tuleb võtta puhas leht ja anda asjadele värske vaade – nii ka sisustusmaailmas. Heidame pilgu alanud aasta kodusisustustrendidele ning vaatame, mis tuleb minema lennutada ja millised lahendused vana asemel käiku lasta. 

Aasta tuleb lillakassinine

USA värviinstituut Pantone valis selle aasta värviks erksamat sorti lillakassinise, täpsemalt 17-3938 Very Peri, mis meenutab näiteks lavendliõisi. Eelmisel aastal oli värve lausa kaks – hall (Ultimate Grey) ja kollane (Illuminating) – ning üleelmise aasta moodseim värv oli klassikaline sinine. Pantone on tuntud justnimelt oma patendeeritud värviruumi poolest, mida kasutatakse erinevates tööstusharudes, nagu graafiline, moe- ja, tootedisain, trükkimine ja tootmine. 

Pantone aasta värv.Foto: Shutterstock.

Loodusest inspireeritud pinnad ja objektid

Vogue kirjutab, et kuna siseruumides veedetakse rohkem aega kui kunagi varem, püüame kõik tugevdada oma sidet loodusega. Seetõttu on sel aastal aktuaalne ka looduslike pindade taaselustamine – hinnas on näiteks kivikeraamika, marmor või travertiin. Nende orgaaniliste materjalide töötlemata, poorne ja ebatäiuslik olemus lisab kodusisustusse sügavust, hinge ja visuaalset intrigeerimist, jäljendades samal ajal rahustavat ja naturaalset atmosfääri. 

Marmorist köögilaud.Foto: Shutterstock.

Multifunktsionaalsus jääb!

Kodukontorid on pildis selgi aastal, mis tähendab, et meie elamispinnad on samal ajal ka tööruumid. Normaalseks saaberaldi vaikne töö- ja koosolekunurgake, aga ka treeningseadmetega varustatud magamis- või elutoad. Kuna veedame jätkuvald palju aega kodus, siis peame enda eluruumid praktiliselt tööle panema ja mõtlema välja nutikaid mööblilahendusi, eriti, kui arvestama peab ka piiratud ruumikasutusega. Seetõttu tuleks mööblit ostes mõelda, kuidas seda võimalikult efektiivselt ära kasutada.

Pane kokku eri materjalid ja disainistiilid

Üheks selle aasta märksõnaks on kindlasti isikupära – soov omada unikaalseid asju, mida naabril ei ole. See viibki meid mööblidisainis eri materjalide ja stiilidega mängimiseni. Tekkimas on trend, mis meenutab 80ndate lõppu ja 90ndate algust. Üks sellele ajale loomulik trend on valge ja kreemja sobitamine tumeda naturaalse puidu ja pestud linase tekstiiliga. Samuti võib sobitada omavahel tumedad toonid erksate värvidega või proovida panna kokku moderne ja vanaaegne. Särtsu aitavad lisada ka avangardsed skulptuurielemendid.

Sel aastal on trendiks eri stiilide segu.Foto: Shutterstock.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.