Mustamäe linnalähedane osa saab uue näo

Mustamäe Kristiine poolses servas kerkib roheline elamupiirkond, mis oma avarate sisehoovide, uute tänavate ning avaliku pargiga lisab värskust kogu ümbruskonnale. 

Maa-ala, kus eelmise sajandi teisel poolel laiusid Kadaka aiandi põllud ja kasvuhooned, planeeriti elamumaaks muuta juba 15 aastat tagasi. Kinnistu suuruse ja keerukuse tõttu jäi aga sobiva arendaja leidmine venima.

Nüüd on Bonava selle väljakutse vastu võtnud ning arendab Mustika keskuse taha Mustamäe suurimat uut terviklikku elukeskkonda, mis kannab nime Uus-Mustamäe.

Koostöös KOKO arhitektidega sündinud arhitektuurilahendus lähtub soovist luua oma selge identiteediga elamukvartal, milles on mugavad kodud ja turvaline õueala. Mitmekesise ja visuaalselt nauditava tulemuse saavutamiseks on piirkonda planeeritud erineva kõrguse ja kujuga hooned.

Majade välisilmele lisavad vaheldusrikkust ja mängulisust rõdud ning spetsiaalselt selle naabruskonna jaoks väljatöötatud värvigamma – murtud toonid, mis on inspireeritud loodusest. Uus-Mustamäe arendus paistab silma ka seetõttu, et ligikaudu poolt selle pindalast katab haljastus ning lisaks hoovialadele luuakse majade vahele 7000 ruutmeetrine atraktiivne park.

Hoonete rütm, mis kõlab kokku

„Tänu sellele, et arendus hõlmab nii suurt maa-ala, tekib hoonete paiknemisel oma rütm ja loogiline tervik,“ tutvustab kvartali üldmuljet Bonava arhitekt Kerli Koolma. Naabruskond moodustub 4-, 6-, 8-ja 9-korruselistest majadest, mis asetsevad kahe ja kolme kaupa koos.

Hoonegruppide juures olevad privaatsemad terrassid koos mänguväljakuga asuvad kõrgemal tasapinnal kui nendevaheline ühiskasutatav haljasala. Rääkides maastikuarhitektuurist lisab Koolma, et ka puud kruntide vahel paigutatakse rühmade, mitte rividena, et koos hoonestuse vahelduva rütmiga kaasa mängida.

Pöörates suurt tähelepanu elanike turvalisusele, on valmiva piirkonna liikluskorraldus põhjalikult läbi mõeldud. Ehitatavate tänavate paiknemine arvestab inimeste peamisi liikumissuundi ning liiklus- ja kõnniteed on planeeritud nii, et tekiks võimalikult vähe omavahelisi ristumisi.

Park puhkamiseks ja mängimiseks

Uus-Mustamäe naabruskonna südameks saab park, kus leidub palju rohelust ning ühiseid ajaveetmise võimalusi kogu perele. Kodulähedane roheala lisab eelkõige väärtust kohalikele, kuid sinna on oodatud ka linnaelanikud kaugemalt.

Pargi keskele tekib tsoon aktiivsemateks tegevusteks – mänguväljak, väike väline fitness’i ala ja pumptrack’i rada, mis meelitab trikihuvilisi rattureid ja rulatajaid. Sellest eemale jääb rahulikum puhkeala õhulise lehtlaga. Samuti on ruumi muruplatsidele, mida saab kasutada pallimängudeks või piknikuks.

Esimesed korterid uues elamupiirkonnas valmivad juba 2020. aasta sügisel. Kvartalisisene park on plaanis avada aasta hiljem. Kas midagi jääb meenutama ka selle paiga ajalugu? Kerli Koolma avaldab, et pargiala haljastuses kasutatavad viljapuud annavad piirkonnas asunud aiandile delikaatse vihje.

Lisaks püstitatakse majade vahele suur kasvuhoonekujuline arhitektoon. See KOKO arhitektide loodud skulptuurilaadne arhitektuurivorm viitab ajaloole ning on mõnusaks ajaveetmiskohaks ka vihmase ilmaga.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.