Bonava blogi

Muuda oma rõdu aiamaaks: selle aasta trendiks on söödavad taimed

Fotod: Shutterstock.

Rõduaiandus on viimastel aastatel populaarsust kogunud ning trend on aina kasvamas. Kuna linnas napib ruumi ja suurel osal inimestest ei ole enda koduaeda, siis on hea lahendus kasvatada erinevaid taimi rõdul. 

Isegi aknakast või väike rõduaed võib anda üllatavalt palju saaki ja vajada sealjuures vähe hooldamist. Loe, millised taimed kasvavad rõdul kõige paremini ja kuidas üldse linnakorteris taimede kasvatamist alustada. 

Sel aastal on trendiks söödavad taimed

Rõdu on suurepärane võimalus köögi- või puuviljade kasvatamiseks väikeses ruumis. Pandeemia tõttu on orgaaniliste kodutoitude kasvatamine kujunenud üheks suurimaks aiandustrendiks. 

Oma toitu kasvatades tead täpselt, kust sinu köögiviljad ja maitsetaimed tulevad ning mis sinna sisse on läinud. Mõistagi on enda mahetoidu kasvatamine ka tervisele kasulik, kuna saadused on puhtad erinevatest kemikaalidest ja mürkidest.

Rõdul on ideaalne kasvatada tomateid, rediseid, sibulat, baklažaani või ubasid. Köögiviljad saavad edukalt hakkama konteinerites, kuid kasutada tuleks sünteetilist mulda, mis aitab kaasa taime veevahetusele. Muidugi tuleb pidada ka meeles oma rõdutaimi veega kasta. 

Kui sinu rõdul on ala, kuhu päike ei paista, saad seal väga edukalt kasvatada näiteks piparmünti, ingverit, spinatit või tilli. Siinkohal tuleb pidada aga meeles, et need taimed vajavad kasvamiseks veidi aega, mistõttu pead varuma kannatlikkust. 

Kaunista rõdu väikse vaevaga

Mõned inimesed soovivad kasvatada taimi aga lihtsalt silmailuks. Siin on toodud välja mõned variandid, mis kaunistavad sinu rõdu ning ei vaja kuigi palju hoolitsust. 

Kui soovid lisada enda rõdule kirevaid värve, mille õitsemiseks ei ole vaja palju päikest, tasub proovida selliseid valikuid, nagu hortensiad või priimulad. Mõlemad taimed saavad väga hästi hakkama varjus ning nõuavad sinult üsna vähe tähelepanu.  

Varjus kasvamiseks sobivad ideaalselt ka kaktuselised, mille võib jätta omapäi lausa mitmeks päevaks. Kaktused ei vaja pidevat kastmist ning saavad ilma veeta hakkama kauem kui enamik teisi taimi. Siiski ei jää nad ilu poolest kuidagi alla – sellised liigid, nagu Phyllocactus, Paroodia või Rebucia on erksavärvilise ülaosaga ning panevad sinu rõdu särama. 

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.