Bonava blogi

Näpunaited: kuidas taaskasutada seisma jäänud mööblit?

Oskajad käed suudavad teha päevi näinud kummutist või lauast taas uhke mööblieseme, mis sobib ka modernsesse koju.Foto: Shutterstock

Bonaval on valmimas uued kodud, et peagi uusi elanikke vastu võtta. Kuigi uutes kodudes on valdavalt moodsad mööbliesemed, saad lisada sisustusele särtsu ja hubasust, kasutades ära vana seisma jäänud mööblit. Oskajad käed suudavad teha päevi näinud kummutist või lauast taas uhke mööblieseme, mis sobib ka modernsesse koju. Selgitame, kuidas see käib. 

Vaata üle mööblieseme seisukord

Vanad mööbliesemed on väärtuslikud sisustuselemendid, millel saad oma uues kodus särada lasta. Siiski enne sisustama asumist peaksid vaatama otsa nii välja valitud esemele kui kodu üldisele stiilile. Siinkohal peaks olema fookuses kaks asja: kas säilitada renoveerimise käigus eseme originaalstiil või anda sellele uus elu põnevate värvilahenduste kaudu.; ning kas ese üldsegi enam kasutamisele vastu peab? 

Vanad mööbliesemed on väärtuslikud sisustuselemendid, millel saad oma uues kodus särada lasta.Foto: Pexels

Ei tasu karta, et vanemas stiilis esemed moodsa kodu kujundusega vastuollu läheksid. Vastupidi — vana sobitamine uuega tekitab ägeda kontrasti ning annab sisustusele särtsu. Tähtis on aga see, et element mõne aja pärast katki ei läheks või ohtlikuks ei osutuks (kui lapsed tooli peal kõõluvad ning mööbliese laiali laguneb). Seetõttu tuleb enne kasutama asumist hinnata, kas eset peaks tugevamaks tegema, parandama või saab kohe selle lõbusa osa juurde minna ja värvipintsli kätte võtta. 

Põhjalik puhastus 

Kindlasti tuleks pidada meeles, et renoveerimistööd võivad võtta omajagu aega ning kiirustades võid mööbliesemele teha rohkem kahju kui kasu. Kuna nurgas seisnud mööblitükk on ilmselt palju tolmu ja mustust kogunud, tuleks alustada selle puhastamisest. See, milliseid vahendeid mustuse eemaldamiseks vaja läheb, oleneb mööbli materjalist ja selle seisukorrast.

Kui mööbliesemel on vaid tolm ja mustus, mida on kerge eemaldada, siis piisab lapist/pintslist ja veest. Leides sealt aga hallitust või plekke, mida vee ja seebiga maha ei saa, tuleb võtta kasutusele spetsiaalsed vahendid. Nende kohta saad küsida rohkem infot näiteks ehituspoest. 

Kindlasti tuleks pidada meeles, et renoveerimistööd võivad võtta omajagu aega ning kiirustades võid mööbliesemele teha rohkem kahju kui kasu.Foto: Pexels

Anname mööblile uue näo!

Laud, kummut või tool puhastatud, saad asuda juba lõbusama osani, milleks on värvimine ja/või lakkimine. Tasub teada, et kõik värvid mööbli ja kindlate materjalide jaoks ei sobi, mistõttu tuleb enne tööga alustamist uurida tagamaad ning küsida ka nõu ehituspoes olles – siis saad olla kindel, et leiad materjali jaoks parima vahendi. 

Kuna tänapäeval on ehituspoes värvivalik suur ja väga kerge on suure valiku tõttu segadusse sattuda. Siiski tasub taaskord meeles hoida kodu ülejäänud sisustust ning renoveeritava eseme stiili– kas antiikne puidust kummut sobitub vaid puhta värvi värskendusega või aitaks ese koju ägeda kontrasti tuua näiteks erksa punase või sügava sinisena? Igal juhul on võimalusi lõputult. Siinkohal ei pea piirduma ühe tooniga – lase enda fantaasial lennata ja ära karda proovida uusi lahendusi. 

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.