Neli lõbusat tegevust, mida kevadpühade ajal ette võtta

Praegusel kodusel ajal on kõiksugu pühad ja tähtpäevad eriti tähtsaks muutunud. Sel nädalavahetusel tähistame kevadpühi. Siinkohal mõned lõbusad tegevused, mida sel pikal nädalavahetusel koos lähedastega ette võtta.

Värvi mune naturaalsete vahenditega

Kevadpühade tõenäoliselt kõige traditsioonilisem tegevus on munade värvimine. Sel aastal unusta ära kõiksugu kellad, viled ja litrid, mille järgi poodi minema peaks, ja värvi mune naturaalsete vahenditega – just nagu meie esivanemad seda tegid.

Peale selle, et tõenäoliselt saad kõik materjalid loodusest või kodustest tagavaradest hankida, teed sellega keskkonnasäästliku kummarduse ka loodusele.

Kasuta munade värvimise põhjana sibulakoori. Värvi lisa näiteks peediga, mis annab munadele punase tooni. Kollast lisa kurkumiga, punase kapsa ja arooniaga saad lisada sügavat sinist tooni. Rohelist annavad spinat või mate tee.

Tekstuuri ja mustrit lisa näiteks koerputke ja riisiga. Kasuta kindlasti valgeid mune – nii jääb tulemus efektsem. Kui munad kõige vajalikuga vooderdatud, paki need vana suka sisse ja keeda umbes 10-15 minutit.

Pea lähedasi meeles isetehtud kaartidega

Meisterda ise pühadetervitustega kaarte. See on lõbus tegevus, mida koos lähedastega ette võtta kui ka rõõmustab kindlasti neid, kellele need postiga saadad.

Lihtne ja lõbus viis, kuidas kiirelt kaarte meisterdada. Vajad selleks vaid paberit, kääre, värve ja markerit. Tee nii:

  1. Leia sobivas suuruses paber ja voldi see pooleks
  2. Vali meelepärane värv, kasta oma pöial värvi ja vajuta pöial kaardile. Sellest saab jänese keha.
  3. Värvi nimetissõrm ja vajuta see kaardile esimese sõrmejälje kohale. Sellest saab jänese pea.
  4. Korda sõrmejälgede tegemist, kuniks sul on koos terve jäneste perekond.
  5. Lõika valgest paberist väikesed ringikesed ja aseta need jänestele sabadeks. Võid kasutada ka valget värvi.
  6. Lase värvil kuivada ning seejärel joonista peenikese musta markeriga jänestele kõrvad.
  7. Viimaks kirjuta kaardi sisse üks tore pühadetervitus ja pane kaardid posti.

Näpud mulda – pane maitsetaimed kasvama

Saabunud soojade ilmade puhul on just praegu õige aeg rõdule või aknalauale maitsetaimeaed sisse seada.

Vali välja taimed, mida külvata soovid. Taimede istutamise aeg sõltub sellest, kas soovid need ise seemnest kasvatada või istutada juba valmis taimed. Tähelepanu tasub pöörata seemnete külviajale, sest mõne taime puhul on idanemisaeg väga pikk.

Selleks, et seemnest kasvatamine edukalt kulgeks, võib siseruumides kasutada istutuskasti, mis on kaetud õhku läbilaskva kilega. Kaubandusest leiab ka minikasvuhooneid, mille plastikust kaas mullal kuivada ei lase. Kui seemnetest on tõusnud taimed, on aeg need pikeerida ehk pottidesse ümber istutada.

Pikema idanemisajaga on sellised aeglasema kasvuga taimed nagu rosmariin, tüümian ja tšillipipar. Otse potti külvamiseks sobivad kiirekasvulised taimed, näiteks basiilik, koriander, petersell ja piparmünt.

Kata laud hõrgutistega

Kevadpühadega lõpeb pikk paastuaeg, mis tähendab, et taas võib endale lubada kõiksugu hõrgutisi. Munadepühade üks traditsioonilisemaid maiuspalasid on kahtlemata pasha, aga lihavõttelauale passivad hästi ka kõiksugu muud muna- ja kohupiimaroad.

Nostalgiahõngu toovad näiteks lumepallisupp, bubert või sametsupp.

Oled ehk märganud, et karulauk on juba nina mulla alt välja pistnud. Et maiustamisega mitte liiale minna, tee muude hõrgutiste kõrvale näiteks karulaugupestot, mis on mõnus, kerge ja tervislik.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.