Bonava blogi

Sisekujundaja avaldab: kuidas lihtsate nippidega oma koju värskust tuua?

Kevad on lähenemas ning just sel perioodil soovivad paljud inimesed oma kodu sisekujunduses värskendusi teha. Kodu sisustamiseks on võimalusi seinast seina, kuid mistahes lahenduste puhul tasub jälgida, et stiilid omavahel sobiksid ja üldpilt kujuneks maitsekaks. 

Sisekujundaja Kadi Jair jagab lihtsaid hästi toimivaid nippe, kuidas anda oma kodule uus värske hingamine, mis oleks stiilne ja trendikas. 

Moodsad trendid levivad internetis 

“Kõige levinumad kohad, kust inspiratsiooni ammutada, on tänapäeval ikka internetis,” sõnas Jair. Neist tuntumad on Pinterest ja Instagram, mida jälgivad suur hulk inimesi, kes enda kodu ise kujundada tahavad. Inimesed vaatavad, kelle käekiri või stiil neile kõige rohkem meeldib ja saavad sealt igasugu ideid. 

Just internetis on väga palju isehakanud hea maitsega inimesi, kes oma ideid teistega jagavad. “Tänapäeval on tunda, et Printerest on inspiratsiooni hankimise osas tugev kanal, mis kujundab just eraisikute stiili,” märkis Jair. 

Sealsamas internetikeskkonnas tekivad ka uued stiilid, mis mõjutavad omakorda professionaalseid sisekujundustrende.

“Kui rääkida tänases COVID-19 maailmas professionaalsetest sisekujundajatest, kes on saanud tavaliselt enda ideed erialamessidelt, siis praegu neil seda võimalust ei ole. Ühtegi sellist erialast üritust ei toimu lihtsalt ning proffidele jääb ideede ammutamiseks kas erialakirjandus või internet,” selgitas Jair.  

Ruumis võib rõhk olla ka ühel esile toodud detailil. Tähtis on osata ka maitsekuse piiri pidada ehk mitte liialt palju asju üksteise otsa kuhjata.

Sisustusajakirjadel on aga hoopis teine lugejaskond ning tavainimesed neist enamjaolt snitti ei võta. Üldiselt on nii, et need trendid, mis sisustuskataloogides levivad, jõuavad tavainimeste kodudesse aastase viibimisega. Näiteks praegu on kodusisustuses levinud erinevate loodusvärvide kasutamine, näiteks beež, aga kataloogides olid need pildis juba kaks aastat tagasi. 

Praegu on populaarne ka erinevate stiilide omavaheline kombineerimine. Näiteks pannakse kokku klassikaline ja modernne stiil. Siinjuures peab vaatama, et kujundus ei läheks ühelt poolt ülimodernseks ega liiga klassikaliseks, stiilil peab olema ikkagi selge joon, mis ei oleks liiga intensiivne. 

Mida kodu sisustades vältida? 

Inimesed teevad kodu sisustamisel erinevaid apsakaid. “Aastate jooksul olen näinud läbi erinevate klientide, et inimesed ei taju näiteks mööbliesemete suurust,” märkis Jair. Tuppa valitakse kas liiga väike või suur ese, ning keskendutakse ühele detailile selle asemel, et vaadata üldpilti. 

“Vahel võib üks detail tõesti eraldiseisvalt äge olla, aga tihtipeale kuhjatakse kokku mitu sellist asja, mille tõttu kaob “kirss tordil” efekt ära, tekib segadus ja liigne müra,” sõnas Jair. 

Vigu tehakse ka valgustamisel ja elektriplaanide lahendamisel. Jair soovitab inimestel kasutada kodus erinevaid valguslahendusi, mis looksid rohkem meeleolu. Tavaliselt on aga inimestel laes vaid üks lamp, mis jätab valgustuslahenduse ühekülgseks. 

Levinud on ka see, et inimesed ostavad valmis objekti, kus on pistikud ja lülitid juba omal kohal, kuid need ei pruugi sobituda inimese nägemusega kujundusest. Sellises olukorras tuleb kas leppida või hakata tegema lisakulutustega remonti, et elektrilahendusi liigutada. Uusarendusse kodu ostes on ehituse algusjärgus enamasti võimalik pakutud elektrilahenduste seast endale sobiv valida. 

Tihtipeale piirduvad inimesed vaid ühe laelambiga ega kasuta ära võimalusi erinevate valgustite kombineerimiseks.

Lihtsad asjad, mida muuta

Tegelikult on sisustamisel võimalik leida väga lihtsaid lahendusi, millega tuua sisekujundusse värskust.

Näiteks saab vahetada väikseid detaile, nagu kardinad, diivanipadjad ja -katted, seinapildid või peeglid. Praegu on moes ovaalsed või ümmargused peeglid, mis loovad koju modernse tunde.

Kui inimesed soovivad teha kodus pikaajalisi muutusi, oleks hea värvida suured pinnad, nagu seinad, pigem naturaalset värvi, ja mitte kasutada suurtes detailides väga erksaid värve. See annab inimesele vabad käed mängida julgemalt väiksemate detailide ja esemetega. 

Sageli piisab muutuseks ka ühe detaili muutmisest. Näiteks seinale peegli riputamisest.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.