Suur kuusk ei mahu tuppa? Meisterda ise nutikas minikuusk!

Enda meisterdatud kuuseke sobib nii lauaehteks kui ka kapi peale silmailuks.Foto: Bonava erakogu.

Lähenevate jõulude eel tekib enamikes kodudes iga-aastane küsimus, milline jõulupuu tuppa tuua.  Kellele ei meeldiks värske kuuse lõhn, segatuna äsjavalminud piparkoogi- ja küünlaaroomiga? Tihti on aga suure kuuse transport tülikas või võtab see toas liiga palju ruumi. Üha enam mõeldakse ka sellele, kas terve puu koju toomine on keskkonnasõbralik valik. 

Heaks lahenduseks on meisterdada värsketest kuuseokstest ise väike minikuusk – väike kuuseke sobib nii lauaehteks kui ka kapi peale silmailuks. Minikuusk jääb päris puuga võrreldes tihedam ja kompaktsem ning on pühade ajal kodus tõeline pilgupüüdja.

Kuuse valmimiseks ei ole palju vidinaid vaja.Foto: Bonava erakogu.

Materjalid, mida meisterdamiseks vajad:

  1. Kuuseoksad. Hea, kui tegemist on vanema suure kuuse okstega, kuna need on tugevamad ja tihedamad.
  2. Ümmargune veidi kõrgema servaga taldrik või vaagen.
  3. Oasise plokk, mida kasutatakse lilleseadetes. Sellesse on lihtne oksi sisse torgata ja seda saab osta igast suuremast lillepoest.
  4. Aiakäärid.
  5. Kindad, et käed vaiguseks ei saaks.
  6. Puidust alus, millel oksi vajadusel teritada.
  7. Vaibanuga.

Töökäik:

1. Lõika neljakandilise oasise ülemised nurgad maha, et saavutada kuusele omasem kuju. Ära lõika päris teravatipuliseks, kuna tippu on samuti vaja oksi sisse torgata.

Lõika oaasis parajaks.Foto: Bonava erakogu.

2. Immuta oasis tervenisti veega, asetades see suurde veega täidetud kaussi või kallates vett peale kuni vesi enam sisse ei imbu.

3. Lõika oksad väiksemateks juppideks, arvestades, et kuuse alumisse ossa jäävad pikemad ja kaharamad oksad ning ülespoole lühemad.

Puhasta oksad vaibanoaga.Foto: Bonava erakogu.

4. Puhasta okstel alumine osa kuni 2 cm ulatuses okastest ning vajadusel terita otsa pisut, et seda oleks lihtsam oasisesse lükata.

5. Alusta okste sissetorkamist alt servast ja ülevalt tipust. Nii tekitad endale mõttelise püramiidja kuju, mida edaspidi kuuse kujundamisel jälgida saad. NB! Kuuseokstel on ülemine ja alumine pool! Kuuseke jääb palju ilusam, kui paned seda tähele ning torkad oksad oasisesse õiget pidi. Mida tihedamalt oksi sätid, seda ilusam lõpptulemus jääb.

Valmimisjärgus minikuusk.Foto: Bonava erakogu.

6. Kaunista kuusk soovi korral mini-ehetega ja ongi valmis!

Et kuusk püsiks kaua lopsakana, peab oaasist vahepeal kastma.Foto: Bonava erakogu.

Minikuuse eeliseks kuusepärjaga võrreldes on see, et kuna oasis on täidetud veega, peavad kuuseoksad paremini vastu varisemisele. Seda muidugi juhul, kui sa ei unusta oasist vahepeal uuesti kasta! 

Kui oksad on ette valmistatud, on kuusekese meisterdamine lõbus tegevus ka lastele – okste torkamine oasisesse ei ole üldse keerukas, vaid lõbus ja loominguline tegevus. Isegi, kui kuusk ei saa perfektselt kolmnurkne, pole sellest lugu – ka looduses ei ole kõik kuused ideaalselt sümmeetrilised, vaid iga puu on eriline. Toredat meisterdamist ja pühadeootust!

Värskelt valminud minikuusk.Foto: Bonava erakogu.

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.