Bonava blogi

Tegevusi suveajaks: kuidas veeta lastega üks tõeliselt meeldejääv suvi?

Ka kodumaja ümbruses võid leida suvel igasugu lõbusaid tegemisi.Foto: Bonava pildipank

Suvi on täiel rinnal kestmas ning palju ilusaid ilmasi ja toredaid tegemisi veel ees ootama. Ei ole vaja nukrutseda kui sel aastal perega soojale maale sel suvel ei jõua – ka kodumaal ja veelgi rohkem, kodumaja ümbruses võib leida suvel igasugu lõbusaid tegemisi. 

Võtkem kampa naabrilapsed!

Kui pere pisemad ei ole veel naabrilastega sõprust teinud, siis on suvi selleks parim aeg. Kes tahaks ilusa ilmaga toas istuda ja suveaega raisku lasta? Parem oleks veeta see koos teistega õues, eriti kui seal on ootamas juba tuttavad näod. 

Kui sinu lapsed võõraid veidi pelgavad, siis võid alguses julgustuseks kaasa minna. Näiteks haara lapsel käest kinni ning tutvustage end üheskoos uutele nägudele. Hea viis naabrilastega tutvumiseks on läbi mängude ja ühiste tegevuste – tutvus tehtud, saad pakkuda, ehk tahavad uued tuttavad koos midagi ette võtta. 

Uus-Mustamäe mänguväljak lastele.Foto: Bonava pildipank

Suvine aardejaht 

Koduhoovis on mitmeid võimalusi ühisteks tegevusteks, näiteks võid korraldada koos  naabrilastega ühe ägeda aardejahi. Et saaksite koos ka ettevalmistusi teha, tuleks laste vahel jagada ära rollid. Üks võimalus on lasta meisterdada naabrilastel aarde- ja vihjekaardid ning muretseda ise võitjatele kommikesed või muud auhinnad. Muidugi saab ka vastupidi – kõik on kokku leppimise küsimus. 

Seejärel tuleks panna paika põhilised reeglid ja mõelda ohutusele, et teekond lapsi autoteele ei juhataks. Kõik paika pandud, jääb vaid naabritele ettepanek teha ja tvahva ühistegevus ongi juba tagatud. 

Koduhoovis saad korraldada naabrilastega ühe ägeda aardejahi.Foto: Shutterstock

Klassikalised mängud 

Kõige lihtsam viis naabruskonnast uusi sõpru leida on alati üheskoos mängides, eriti kui viimased on kõigile teada-tuntud. Sellisteks mängudeks on näiteks limbo, keks, mädamuna või ukakas. Nende eeliseks on asjaolu, et nad ei vaja kuigi palju vahendeid, teevad tuju kiirelt lõbusaks ning ka reeglite selgitamisele ei ole vaja palju aega kulutada.

Üle ei tasu mõelda

Tegelikult ei ole ühiste lõbusate tegevuste leidmine üldsegi keeruline – kõige tähtsam on initsiatiiv ja kogu protsessi nautimine. Seega tuleks lihtsalt jalad kõhu alt välja ajada, tegevused veidi läbi mõelda ning tore aeg pere ja uute sõpradega on garanteeritud! 

Bonava blogi toob sinuni lood uutest kodudest, inspireerivad sisustusnipid ning jagab kasulikke nõuandeid mugava kodu valimiseks ja loomiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.