Control4 koduautomaatika blogi

Teeme selgeks: kas nutika universaalpuldi saab paigaldada ainult uuematesse ja uhkematesse majadesse?

Fotod: Control4.

Kujuta ette, kui saaksid oma kodus juhtida telerit, helisüsteemi, valgustust, toatemperatuuri või isegi hommikust äratuskella kõike korraga läbi ühe juhtpuldi. Kas ei tundu mitte mugav ja mõnus? Selline võimalus on tegelikult täiesti olemas tänu Neeo nutikale puldile. 

Vaatame järele, mida see nutipult endast täpsemalt kujutab ja kas selle saab lisaks uue kaabeldusega elamutes samamoodi hästi kasutusele võtta ka näiteks eakamat sorti paneelmajas.

Võimalusi on palju

Neeo nutipult on automaatikasüsteemide arendamisega tegeleva ettevõtte Control4 pakutava targa kodu üks lahendustest, mis võimaldab juhtida kodus olevaid seadmeid läbi ühe puldi. 

Neeo toimib lihtsalt: majja paigaldatakse Control4 koduautomaatikasüsteem, kuhu omakorda ühildub pult, millega saab läbi wifi juhtida koduseid elektroonikaseadmeid.

Oletame, et sul on kodus teler, digiboks ja ressiiver. Üldjuhul oleme harjunud, et kõigi kolme seadme juhtimine käib eraldi pultidega. Control4 suhtleb aga nende seadmete otse ehk teeb seda ühest kohast ja korraga.

Kui tekib soov näiteks telerit vaadata, siis lülitatakse lisaks telerile automaatselt sisse nii digiboks kui ka ressiiver ning vajalikel seadmetel määratakse ära õiged sisendid ja väljundid. Samuti saab pulti “tutvustada” valgustuse ja ruloo juhtimisega nii, et vajadusel, näiteks filmi vaatamise ajal, lülitatakse välja üleliigsed tuled ning lastakse rulood akende ette.

Lisaks saab puldiga veel mugavalt avada ka garaažiuksi ja erinevaid väravaid ning juhtida toatemperatuuri ja ukselukke.

Kas puldi saab kasutusele võtta igas kodus?

Üsna levinud on arusaam, et taolisi nutikaid süsteeme saab paigaldada ainult uuematesse ja uhkematesse majadesse.

Eestis Control4 targa maja lahendustega tegeleva ettevõtte Terriwell automaatika programmeerija Kristian Jõema sõnul see nii ei ole. Control4 automaatikasüsteem, sealhulgas Neeo nutipult, töötab kenasti ka näiteks pisut vanemas korteris. Küsimusele, kuidas seda paigaldada, vastab Jõema, et kindlasti ei peaks seda tegema omal käel.

“Kunagi küll müüs Control4 oma klientidele erinevaid seadmeid otse kätte, kuid inimestel tekkis paigalduse käigus rohkelt probleeme ning tihtilugu seadmed ei töötanud korrektselt, mistõttu paigaldab neid nüüd ainult selleks volitatud tehnik,” põhjendas ta.

Kuidas nutipult enda majapidamisse tuua?

Eestis pakub Control4 automaatikasüsteeme ja nendega seotud tarvikuid Terriwell. Ettevõtte nutikad seadmed on lihtsasti arusaadavad nii lastele kui ka eakamatele. Lisaks ühilduvad nende nutikodu tarvikud 10 000 erineva tootja elektroonikaseadmega.

Erinevaid koduseid elektroonikaseadmeid on võimalik mugavalt ja lihtsalt juhtida nii puldil asuvate füüsiliste nuppudega kui ka puutetundliku ekraani abil.

Kui soovid muuta enda kodu targaks Neeo puldi abil, uuri lähemalt nutikate lahenduste ja võimaluste kohta siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.