Elke Mööbli blogi

Õuemööbel aastateks: kogu ideid, kuidas terrass suvehooajaks valmis sättida

Soojade ilmade saabumine toob rõdu-, terrassi- ja aiaomanikele kaasa paljuoodatud õuehooaja. Kui tundub, et olemasolev õuemööbel vajab värskendamist, tasub see kiirelt ette võtta, et päikeselisi puhkepäevi täiel määral ära kasutada.

Kui on soov nautida õuemööblit kauem, kui vaid üks-kaks hooaega, on mõistlik enne ostu välimööbli omadusi uurida ja veenduda, et tegu on ikka kindla valikuga, mis kestab aastaid.

Ilusat leiab nii väiksema rõdu kui ka suurema aia sisustamiseks

ELKE Mööblist leiab välitoole ja -laudu, õue mõeldud pehmet mööblit, tekstiile ning aksessuaare mitmetelt kvaliteetmööbli tootjatelt, seal hulgas Cane-line’ilt, HOUElt, HAYlt, Muutolt, Arperilt ja ferm LIVINGult. Paljud tooted on tutvumiseks ja kohe kaasaostmiseks laos olemas.

Kõik need tootjad on algavaks hooajaks müügile toonud mitmeid põnevaid uudistooteid, mille seast leiab head ja ilusat nii väiksema rõdu kui ka suurema aia sisustamiseks.

HOUE suur uudis on sel aastal uus Avon mööblisari, mis koosneb ilmastikukindla kangaga kaetud diivanist, tugitoolist, otomanist ning madalates laudadest. Disainilt on Avon kerge ja õhuline, mida täiendavad elegantsed ja tagasihoidlikud jooned ning ülim mugavus.

Avon sarja tooted. Tootja: HOUE

Jätkusuutlikkus ja taaskasutatud materjalid on nüüd jõudnud ka õuemööbli valdkonda – HOUE uute ReClips toolide plastikust ribid on valmistatud Taani majapidamistest kogutud plastikjäätmetest.

Reclips tool ja Circum laud. Tootja: HOUE

Mitmes Cane-line’i uues tootes kohtab praegu trendi laineharjal olevat punutud rotangi. Kuna rotang ei ole loomulikul kujul välitingimustes väga vastupidav, on Cane-line selle mure leevendamiseks rotangi metalli ja plastikuga töödelnud ning tulemuseks on väga vastupidav ja kaunis ilmastikukindel punutis.

Rotangi kohtab näiteks uutes lopsakates Basket tugitoolides ja Basket diivanites. Rotang koos puiduga on esindatud ka uutes String Lounge tugitoolides, mis sobivad tänu kompaktsetele mõõtudele ka väiksematele õuealadele. Nii Basket kui String on varustatud ilmastikukindlate istmepatjadega, mida ei ole tarvis ööseks või vihmase ilma korral tuppa tuua.

Basket diivan ja Basket tugitool. Tootja: Cane-line
String Lounge tugitoolid koos Circle välivaiba ja Lighthouse küünlalaternaga. Tootja: Cane-line

Cane-line’i väga eriliseks uudistooteks on luksuslik ja elegantne Lagoon välidušš, millega saab kuumal suvepäeval nautida mõnusat värskendust.

Lagoon välidušš. Tootja: Cane-line

Muuto on sel kevadel toonud müügile klassikalise välimusega Linear Steel toolid, midaiseloomustavad selge ja elegantne disain ning peened detailid. Metallist toolile saab soovi korral juurde soetada pehmust lisava istmepadja.

Linear Steel sarja tooled ja sama sarja laud. Tootja: Muuto

Itaalia mööblitootja Arperi uudiseks onAdell tugitoolid, kus on samuti oluline roll taaskasutusel – kaalult kerge ümarate joontega madala tugitooli iste on valmistatud 80% ulatuses taaskasutatud plastikust. Selleks, et ümar iste vihmavett ei koguks, on istmes väike drenaažiava vee ärajuhtimiseks.

Adell tugitoolidele on soovi korral võimalik juurde soetada istmepadi. Tootja: Arper

Voolujooneline Palissade lamamistool HAYlt on osa laiemast Palissade’i tootesarjast, kust leiab nii toole, laudu kui ka pinke. Lamamistool on disainilt ühtaegu tugev, aga mitte robustne, elegantne, aga mitte õrn. Metallist lamamistoolile on võimalik pehmenduseks eraldi juurde osta istmepatja ja täiendavat peatuge.

Palissade lamamistool. Tootja: HAY

ferm LIVING on oma Desert välitoolis miksinud erinevaid materjale ja tulemuseks on mõnus ning mugav sise- ja välitingimustesse sobiv lebotool. Ka siin on oluliseks märksõnaks taaskasutus – villasarnane kangas on valmistatud 53 plastikpudelist. Toreda täiendusena on Desert saadaval ka lastele sobivas suuruses.

Desert toolid sobivad ühtmoodi hästi õue ja tuppa. Tootja: ferm LIVING

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.