Peegel – sisekujunduse salarelv ning praktiline ja pilkupüüdev aksessuaar interjööris

Peeglid on mitmeid aastaid püsinud järjekindlalt kuumimate sisustustrendide seas, ja see vaimustus ei näita vaibumise märke. Pigem vastupidi – iga natukese aja tagant lisandub taas uusi ja huvitavaid peeglimudeleid. Seda kõike põhjusel, et peegel on sisekujunduses oluline salarelv. Peale selle, et peegel on praktiline objekt, saab sellega muuta oluliselt ka ruumi ilmet. 

Peegel võimendab valgust, mistõttu saab peegliga muuta ruumi valgemaks ja lisada seeläbi interjööri avarust. Just sel põhjusel on peeglid väga heaks lahenduseks pimedamates ja kitsamates tubades, samuti ruumides, kus pole aknaid.

Pilkupüüdvate kujude ja raamidega peeglid toimivad ka kui ruumi kaunistused, millega olemasolevat sisekujundust toetada. Kuna peeglid on juba oma olemuselt pilgupüüdjad, saab nendega ruumis kindlale seinale või kohale tähelepanu tõmmata. 

Sarnaselt mööbliesemetele ja sisustusaksessuaaridele saab ka peeglite puhul rääkida erinevatest trendidest. 

Inspiratsioon loodusest

Klassikaliste ümmarguste, ovaalsete ja kandiliste peeglite kõrval on üheks trendiks muutunud loodusest inspireeritud vormid.

Näiteks on Taani tootja Ferm Livingu Pond peeglitesari saanud inspiratsiooni voolavast veest, mis kajastub ka peeglite vormis ja nimes (e.k. veetiik). Pond on valikus mitmes suuruses, tänu millele leiab sobiva igasse interjööri.

L-suuruses Pond peegel koos Rico tumba ja Hebe põrandavalgustiga / Ferm Living

S-suuruses Pond peegel / Ferm Living

Statement-peeglid

Jätkuvalt on trendiks kasutada peeglit mitte ainult praktilisel eesmärgil, vaid ka sisekujunduselemendina.

Üks selleks sobiv mudel on näiteks nahkrihmaga Adnet Circulaire peegel Gubilt, mille disain pärineb 1950. aastast. Luksuslik nahast kinnitusega peegel sündis koostööst Prantsuse moemajaga Hermés ning sai inspiratsiooni ratsatarvikutest.

Nahast rihmaga Adnet Circulaire peegel / Gubi (foto: Andres Treial)

Sama trendi esindab ka elegantne Poise peegel Ferm Livingult, mis kinnitub seina puidust nagiga.

Poise peegel ja Pujo seinariiul moodustavad kauni koosluse / Ferm Living

Toonitud klaas

Toonitud klaasiga peegel ühendab praktilisuse dekoratiivsusega. Näiteks saab toonitud klaasi kasutada peegelpilti kui tervikut vaadates, kuid sellisel juhul võiks mujal ruumis (näiteks vannitoas, magamistoas, konsoollaual vms) olla ka nii öelda klassikaline ning tavalise peegeldusega peegel. 

Toonitud klaasiga peeglite heaks näiteks on Muuto Framed peeglid, mis mõjuvad tänu toon-toonis peegliklaasi ja raami värvidele seinal suisa kunstiteostena. 

Toonitud klaasiga Framed peegel koos Oslo tugitooliga / Muuto

Peeglid mitmekesi koos

Peeglitele saab dekoratiivsust ja olulisust ruumis anda ka sellega, kui neid kasutada mitmekesi koos. Siin on oluline jälgida, et grupeeritud peeglid ei konkureeriks omavahel, vaid pigem täiendaksid teineteist. Seda saab saavutada näiteks siis, kui kasutada sama tootesarja sama või erineva suurusega peegleid. 

Mitmes suuruses Sillon peeglid koos Loafer tugitooliga / &Tradition

Mirror peeglid / Nichba

Lihtsus ja praktilisus

Kindlasti ei ole kuhugi kadunud ka tagasihoidlikuma disainijoonega peeglid, mille esmaseks ülesandeks on praktilisus.

Gejsti valikust leiab väiksesse esikusse või vannituppa väga hästi sobiva Flex sarja, mis koosneb mitmest magnetiga riiulile kinnituvast aksessuaarist, seal hulgas peeglist

Flex sarja riiuliplaat koos magnetiga kinnituva peegli ja riiuliga / Gejst

Praktilist Norm peeglit saab kinnitada seinale või jätta seina najale toetuma / Menu

Ümber peegli oleva kinnitusrihmaga seinale kinnituv Strap peegel HAYlt sobib tänu funktsionaalsusele ja minimalistlikule disainile ideaalselt erinevatesse ruumidesse.

Kinnitusrihmaga Strap peegel / HAY

Sellist ruumi, kus peegleid võiks vältida, ei ole. Peeglite valik nende suuruse, kuju, raami või eesmärgipärasuse (või selle puudumise) järgi on niivõrd suur, et valikut leiab igasse ruumi, ka lihtsalt dekoratiivsel eesmärgil. 

Silmas võiks pidada seda, et kui peegel on valitud pilkupüüdvaks elemendiks, mis annab ruumile avarust ning lisab sisekujundusele stiili, on see kindlasti ka aksessuaar, mis ruumi dubleerib. Kui toas on palju erinevaid elemente ja ruum ei ole sisekujunduslikult puhas, tekitab peegel veelgi rohkem müra ja võib avarusele vastupidiselt mõjuda. 

Uuri peeglite kohta lisa ELKE Mööbli sisustussalongist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.