Elke Mööbli blogi

Stiilsed kastid ja korvid: miks just nendega oma kodu sisemust värskendada?

Foto:ELKE Mööbel.

Karbid, kastid ja korvid on väga tänuväärsed aksessuaarid, mis aitavad lihtsa vaevaga kodu korras hoida. Samas ei tasu piirduda vaid praktilise funktsiooniga — sõltuvalt välimusest saab karpidele ja korvidele anda ka olulise sisustusfunktsiooni. ELKE Mööbli laiast valikust leiab erinevates suurustes, värvides ja materjalides näiteid, mis mõeldud heast disainist lugupidavale korraarmastajale.

ferm LIVINGu Paper Pulp säilituskasti muudab eriliseks selle materjal — kast on valmistatud taaskasutatud paberist, mis annab sellele väga efektse välimuse. Kuna kast on varustatud kaanega, saab neid soovi korral teineteise peal ladustada. Paper Pulp kastid sobivad ühtmoodi hästi elutuppa, lastetuppa ja koridori. 

Paper Pulp säilituskarbid, Hebe lamp ja Punctual riiul. Tootja ferm LIVING.
Paper Pulp sobib ka öökapiks. Tootja ferm LIVING.

Heaks hoiustamislahenduseks on ka HAY Colour Crate säilituskastid, mis välimuselt meenutavad vanakooli kaubakaste. Kastid on valmistatud plastikust, tänu millele saab Colour Crate’e kasutada julgelt ka vannitoas ja köögis. Suureks plussiks on kaks suuruseversiooni ja väga lai värvivalik, mille seast leiab igaüks oma lemmiku. 

Colour Crate on hea kaaslane kirjutuslaual. Tootja HAY.
Colour Crate sobib väga hästi ka vannituppa. Tootja HAY.
Colour Crate’e saab teineteise peal ladustada, mis muudab nad asjade hoidmises väga heaks ruumisäästlikuks lahenduseks. Tootja HAY.

Muuto Restore säilituskorvide disaini taga on Soome disainer Mika Tolvanen, kelle eesmärgiks oli luua väga praktiline ese, millel on funktsionaalsuse kõrval ka kutsuv disain. Modernne ja hästi lai värvipalett ning pehmed ümarad vormid muudavad Restore’id kahtlemata pilkupüüdvateks säilituskorvideks. Sellele aitab veel kaasa uuenduslik soe vildist materjal, mis on valmistatud plastpudelite ümbertöötlemisel saadud PET-kiududest. 

Restore’i säilitukorvid on valikus väga paljudes värvitoonides. Tootja Muuto.
Restore’i säilitukorvid on valikus väga paljudes värvitoonides. Tootja Muuto.

Säilituskastide ja korvide seast saab esile tuua ka ferm LIVINGu Plant Box taimekasti. Tegu on väga-väga mitmekülgse tootega, mille kasutusvõimalused on lõputud. Kuigi nimes on viide taimedele, saab neis kastides hoiustada kõike, mida tarvis. Seetõttu sobib Plant Box ideaalselt näiteks magamistuppa öökapiks, koridori võtmete ja mütside-sallide-kinnaste hoidjaks, elutuppa baarikapi asendajaks, kööki maitsetaimede ja -ainete hoidmiseks jne. 

Plant Box taimekast muutub köögis kiiresti asendamatuks. Tootja ferm LIVING.
Plant Box taimekastile saab juurde soetada metallist või puidust plaadi, mis avardab kasutusvõimalusi veelgi. Tootja ferm LIVING.
Kasutusvõimalusi saab avarada ka spetsiaalsete lisadega – muuhulgas saab juurde soetada kasti sisse riputatava lahtise karbikese, raamatute ja ajakirjade jaoks mõeldud eraldaja jms. Tootja ferm LIVING.

Kuigi säilituskastid ja korvid tunduvad eeskätt väga praktilised esemed, ei tasu nende puhul välimust alahinnata. Tegu on kindlasti oluliste sisustusaksessuaaridega, millega oskuslikult ümber käies saab ka oma kodu välimust vaevata värskendada. Uuri valikuid ELKE Mööbli sisustussalongist või telli lemmik kiirelt ELKE Mööbli e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.