Suvised sisustustrendid Põhjamaade suurimalt sisustusfestivalilt Taanist

Juunis toimus Taani pealinnas Kopenhaagenis igal aastal toimuv sisustusfestival 3 Days of Design, mis on kasvanud Põhjamaade suurimaks ja oluliseimaks disainisündmuseks. Kolme päeva jooksul tutvustasid suuremad ja väiksemad disainiettevõtted kõigile huvilistele oma tegemisi ja uudiseid. ELKE Mööbel käis kohapeal trendide ja uute toodetega tutvumas ning noppis välja neist põnevamad.

Uudsed materjalid ja tootmistehnoloogiad püüavad alati tähelepanu. Nii on ka Ferm Livingu Dae põrandalambiga, mis on valmistatud metallist karkassile pihustatud polümeerist. Tänu materjalile on lambi valgus poolenisti läbikumav, mahe ja hajutatud.

Pihustatud polümeerist Dae põrandalamp. Tootja: Ferm Living

Uudne lähenemine on ka uuel New Worksi Nebra valgustil. Kauni, poeetilise ja elegantse Nebra tekstiilist kuppel on disainitud viisil, et selle kuju on muudetav. Lihtsa liigutusega saab Nebra muuta valgustiks, mille valgus on täies ulatuses kas ainult üles või ainult alla suunatud, või siis võrdselt nii üles kui alla suunatud.

 Muudetava kujuga Nebra valgusti. Tootja: New Works

Jätkusuutlikkus ja keskkonnamõjude teadlikkus on samuti Taani 3 Days of Designil väga olulisel kohal. Itaalia tootja Arperi Catifa Carta toolid tõstavad selle täiesti uuele tasemele. Catifa Carta iste on valmistatud puidujääkidest toodetud 29 kokkupressitud jõupaberi kihist. Seejuures ei ole tehtud järeleandmisi disainis ega kvaliteedis. Kuna Catifa Carta iste on täies ulatuses looduslik, saab selle kasutuseluea lõppedes pürolüüsiga muuta biosöeks, mis sobib väga hästi põllumajanduses mulla rikastamiseks.  

Kokkupressitud paberilehtedest istmega Catifa Carta tool. Tootja: Arper

Esitletud sisustustoodete disaini osas on valik kirjumast kirju, hõlmates kõike, sealhulgas põhjamaiselt selget disaini, japandi stiili, mängulist värvikirevust, ümarust ja pehmust, industriaalsust, robustsust jne. Huvitavaks leiuks oli näiteks Ferm Livingu Burl massiivne kohvilaud, millele lisab pehmust selle materjal – Burl on valmistatud puidust, kus oksakohad ja nendest moodustuv muster on kesksel kohal.

Nähtavad oksakohtad on Burl kohvilaua disainis kesksel kohal. Tootja: Ferm Living

Savist HAY Barro nõudesari miksib traditsioonilisust ja modernsust – nõud mõjuvad ühtaegu väga traditsiooniliselt ja klassikaliselt, kuid HAYle omane värvivalik muudab sarja uudseks ja modernseks.

Barro nõud olid kasutuses ka HAY House’is 3 Days of Designi ajaks loodud Locale 21 for HAY restoranis. Tootja: HAY

Uus pikendatav Earnest laud Muutolt on näide ajatust skandinaaviapärasest ja funkstionaalsest puidust lauast, mille disainis ei ole ülearuseid detaile. Täispuidust lauda saab pikendada laua otstesse käivate pikendustega, mille puidusüü suund jookseb põneva nüansina risti lauaplaadi puidusüü suunaga.

Üleni puidust Earnest söögilaud on minimalistlik, samas väga funktsionaalne. Tootja: Muuto

Industriaalse disaini heaks näiteks on uus eristuva disainiga Set laualamp Muutolt. Lambi ülessuunatud valgus kumab vastu alumiiniumist kuplit, tänu millele on valgus piisavalt ere, kuid ei ole pimestav. Valgusti kupli kõrgust saab muuta – sellega muutub ka valguse tugevus. 

Industriaalne metallist Set laualamp. Tootja: Muuto

3 Days of Designil tutvustasid paljud tootjad ka olemasolevate tootesarjade edasiarendusi. Üheks selliseks oli juba legendaarseks muutunud triibumustriga Ferm Livingu Ripple klaasidesari, mille uus mattklaasi viimistlus näeb väga elegantne välja ning annab peene täiendava disaininüansi klaasides serveeritavatele jookidele. Uus versioon on saadaval kõigi Ripple sarja toodete puhul.

Mattklaasi viimistluses elegantsed Ripple-sarja tooted. Tootja: Ferm Living

Oodatud sarjalaiendusena täieneb sügisel rippvalgustite ja juhtmevabade lambikestena väga suurt menu nautiv &Traditioni Flowerpot seeria põrandalambiga, mis on sarnaselt teiste Flowerpot valgustitega ajatu ja väljapeetud.

Uus täiendus Flowerpot valgustitesarja – Flowerpot VP12 põrandalamp. Tootja: &Tradition

Moe- ja sisustusmaailma miksimine tekitab alati elevust. 3 Days of Designil tekitas väga suurt huvi HAY ja ASICSi koostöö, mille raames värskendas HAY uute värvidekombinatsioonidega jaapani spordibrändi 1994. aastal loodud Skyhand OG tosse. Lisaks tossudele toodi müügile ka uute tossudega samades värvitoonides sokid.  

Kolmes värvitoonis ASICS x HAY Skyhand OG tossud ja sokid. Tootja: HAY

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.