Elke Mööbli blogi

Tee restart: kuus lihtsat viisi, kuidas endale ja kodule alanud aastal uus hingamine anda

Aasta esimene kuu on suurepärane aeg restardi tegemiseks – värsked mõtted, uus hingamine ja avatud meel aitavad seada uusi eesmärke. Panime kokku nimekirja olulistest mõtetest, mida restardi tegemisel arvesse võtta.

1. Ära lase mõtetel ja asjadel tolmu koguda

Iga algus on hea aeg teha põhjalik suurpuhastus – seda nii asjades kui ka oma mõtetes. On teadatuntud tõde, et segamini tuba mõjutab ka stressitaset. Korras tuba mõjub seevastu rahustavalt. Seetõttu vaata kriitilise pilguga oma asjad üle ja vii taaskasutusse need, mida sa enam ei kasuta. Neile esemetele, mida alles jätad, leia riiulis, kapis või sahtlis oma kindel koht. 

Taaskasutatud papist Paper Pulp kaanega karbid aitavad igas toas korda hoida. Tootja: ferm LIVING
Pisemaid asju aitavad omal kohal hoida paljudes värvides Colour Crate kastid. Tootja: HAY 

2. Pühenda endale aega

Esita endale väljakutse ja tee midagi tuttavat veelgi põhjalikumalt selgeks või sukeldu millessegi täiesti uude. See aitab mõtteid erksana hoida, annab uusi oskusi ja teadmisi. Kui uus hobi hakkab vilja kandma ja hakkad tulemusi nägema, toob see saavutustega kaasa ka mõnusa rahulolutunde. 

Tee endast meisterkokk ja naudi oma kätetööd kaunilt kaetud laua taga RAW nõudega. Tootja: Aida

3. Ümbritse ennast rohelusega

Loodus ja rohelus on vaimsele tervisele olulised. Võta plaani veeta rohkem aega õues ja vähemalt kord kuus mine pikemale matkale – rohked loodusrajad pakuvad selleks ideaalseid võimalusi. Selline regulaarne aja maha võtmine aitab lisaks kõigele muule ka mõtteid tuulutada ja korrastada.

Too toataimedega loodust tuppa koos Plant Box taimekastide ja Bau lillepottidega. Tootja: ferm LIVING

4. Maga kvaliteetselt

Kõik me teame, kui tähtis on ennast korralikult välja puhata, kuid tihtipeale kipume kõigist headest nõuannetest mööda vaatama. Tulemuseks on krooniline magamatus ja pidev väsimus ning kõik muu sellega kaasnev.

Sea sel aastal eesmärgiks muuta oma magamamineku rutiin tervislikumaks. Esimese sammuna eemalda magamistoast kõik üleliigne, et see oleks tuba, kus saaksid segamatult puhata. Seejärel proovi sisse viia kindel magamamineku aeg ja pea sellest kinni.

Kui see tehtud, heida kõrvale kõik magamist segavad harjumused – näiteks asenda voodis telefoniekraani vaatamine hoopis raamatu lugemisega või mediteerimisega.

Neutraalsetes toonides Collect sarja padjad, pleedid ja voodikatted muudavad iga magamistoa puhkuseoaasiks. Tootja: &Tradition 
Kui soovid magamistuppa värvi lisada, on Mega Dot voodikate just see õige valik. Tootja: HAY 

5. Tarbi targalt

Roheline mõtteviis on saanud järjest rohkem meie igapäevase elu osaks. Sea sel aastal eesmärgiks tarbida just nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. Proovi maksimaalselt taaskasutada – kui midagi läheb katki, proovi seda kõigepealt parandada. Anna kõigele, mis sul üle jääb, uus elu ja vii see taaskasutusse.

Uute asjade soetamisel eelista ajatuid ning kvaliteetseid tooteid, mida saad kasutada pikki aastaid. Võimalusel eelista selliseid tooteid, mis on valminud jätkusuutlikest ja/või taaskasutatud materjalidest. 

Tänu ajatule disainile ja väga tugevale täispuidust raamile on Arbour diivan mõeldud kestma paljudeks aastakümneteks. Tootja: HAY
HOUE Reclips toolide lipid on 97% ulatuses valmistatud Taani majapidamistest kogutud ümbertöödeldud plastprügist. Tootja: HOUE
Praktiliste ja mahukate Restore säilituskorvide materjaliks on plastpudelite ümbertöötlemisel saadud vilt. Tootja: Muuto

6. Ole enda kõige parem sõber

Isegi kõige kiiremal ajal jäta endale aega niisama olemiseks. Ole enda suhtes lahke ja sõbralik ning ära sea endale ebarealistlikke ootusi. Hea suhe iseendaga aitab hoida nii vaimset kui ka füüsilist tervist. 

Favourite-sarjast leiab rohkelt armsa kirjaga kruuse, millega ennast poputada tasub. Tootja: Design Letters 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.