Kuidas saada KredExi toetust päikesepaneelide ja salvesti paigaldamiseks?

Projekti tasuvus sõltub sellest, kui oskuslikult on päikesejaam planeeritud ning kui palju omatoodangut tarbimispunktis kasutust leiab.Foto: Shutterstock

KredExi tänavune rekonstrueerimistoetus on hoo sisse saanud ning eestlaste huvi päikesest energia tootmise vastu jätkuvalt suur. Mida on vaja taotlemiseks teha ja kuidas Enefit sulle abiks saab olla? 

Päikesepaneelide ja salvesti paigaldamiseks on hea võimalus kasutada KredExi väikeelamute rekonstrueerimistoetust, mille eesmärk on suurendada väikeelamute energiatõhusust ja paremat sisekliimat, vähendada energiakulusid ning soodustada taastuvenergia kasutuselevõttu. 

Selleks, et saada toetuse taotlemisel positiivne otsus, on vaja KredExile esitada järgmised dokumendid: 

  • ehitusprojekt, mis on kooskõlas ehitusseadustikuga;
  • kaalutud energiaerikasutuse ehk KEK märgis;
  • võrguettevõtja (nt Elektrilevi) liitumispakkumine, kui paigaldad päikesepargi ja soovid liituda avaliku võrguga;
  • volikiri, kui esindusõiguslik isik tegutseb volituse alusel. 

Enefitist saad KredExi toetuse jaoks kõik vajaminevad dokumendid. Võttes meie käest taotlemiseks vajaliku projekti, teeme sulle energiamärgise tasuta kauba peale. Nii on toetuse taotlemine lihtsam, sest jätad bürokraatia meie hooleks, soodsam, kuna ei pea kulutama lisaraha energiamärgise taotlemisele, ja murevabam.

Õige aeg investeerida on täna

Paneelid koos salvestuslahendusega on keskmisest kulukam investeering, mistõttu soovitame otsuse päikeseelektrijaama rajamiseks hoolikalt läbi kaaluda. Üldjuhul on tegu projektiga, mis hakkab alates esimesest päevast raha tagasi teenima. 

Projekti tasuvus sõltub sellest, kui oskuslikult on päikesejaam planeeritud ning kui palju omatoodangut tarbimispunktis kasutust leiab – mida suurem on kogus, seda kiirem on tasuvus. Soetades paneelid ja salvesti KredExi toetuse toel, vähendad investeeringu koormust ja tasuvusaega veelgi.

Toetuse taotlemine avanes 23. aprillil ning kestab kuni eelarve ammendumiseni. Enne kui taotlust täitma asud, võta arvesse järgmist:

  • toetust saab taotleda üksikelamu ja kuni kahe korteriga elamu või ridaelamu renoveerimiseks;
  • elamu peab olema kantud ehitisregistrisse ja märgitud selle esmane kasutuselevõtu aasta;
  • toetust saab taotleda, kui toetatav töö tõstab väikeelamu energiaklassi vähemalt ühe klassi võrra, nt C-klassist B-klassi. Kui väikeelamu energiaklass on juba A, siis toetust ei ole võimalik taotleda.

Kasuta meie päikesepaneelide kalkulaatorit, et arvutada enda kodule sobiv lahendus ja näha ligikaudset maksumust koos tasuvusajaga. Rohkem infot toetatavate tööde, oluliste tingimuste ja taotlemise kohta leiad KredExi kodulehelt.

Juhul kui sul on tekkinud mõni energiaalane küsimus või soovid pidada nõu, kutsume sind tasuta konsultatsioonile. Üheskoos leiame sulle ja sinu kodule parima lahenduse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.