LukuExperdi blogi

3 lihtsat sammu kodu turvaliseks muutmiseks

Foto: Shutterstock.

Kodu peaks olema meie jaoks mõnus ja turvaline paigake, kus saaksime murevabalt rahus viibida. Keegi ei soovi, et nende kallisse kindlusesse saabuksid võõrad külalised, kes pole maja omanikult kutset saanud. 

Mõistagi ei tasuks loota ainult heale õnnele, vaid teha kõik endast olenev, et kodu võimalikult turvaliseks muuta. Siin on LukuExperdilt kolm lihtsalt soovitust, kuidas enda kodu turvalisemaks teha. 

Kvaliteetne lukustus

Tempokas tehnoloogia areng on andnud meile palju uusi ja põnevaid võimalusi ning seda ka lukusüsteemide näol. Kusjuures peale nutilukkude on tarkus sisse pandud ka tavalisse võtmesse. Mil moel, sa küsid? 

Selliseks huvitavaks lahenduseks on elektrooniline iLOQ lukusüsteem, mis erinevalt nutilukust ei vaja ülesehitamiseks kaabeldust ega patareitoidet. Kogu vool süsteemi haldamiseks tekitatakse väikese generaatoriga, mille käivitab südamikku sisestatav võti.

Elektrooniliste võtmete ja lukusüdamike puhul on veel mugav omadus see, et koduomanik saab ise määrata, kes ja millal uksest sisse pääseb. Samuti on lukusüsteemi programmeerimine ja haldamine ülimalt lihtne ning ei nõua tehnilisi teadmisi. 

Nutikad ja lihtsalt seadistatavad kaamerad

Sarnaselt lukusüsteemidele on ka valvekaamerad teinud viimase aastakümnega märkimisväärse tehnoloogilise arengu. Kaasaegsed valvekaamerad on varustatud näiteks nutika liikumisanduriga, mis tuvastab sisseehitatud tehisintellekti algoritmi abiga inimliikumist reaalajas.

Valvekaamera annab südamerahu olukordades, mil sind ennast näiteks kodus parasjagu pole. Nutikatel kaameratel on mobiilirakendus, mis saadab omaniku nutitelefoni teavitusi, kui kodu ümber peaks toimuma mingisugune kahtlane tegevus.

Seega saad kaamera abil ise kodust eemal olles veenduda, et lastega on ikka kõik korras, võõraid isikuid maja ümber ei luusiks ja vajadusel teha kindlaks, millise naabri kass seekord sinu auto kapotil püherdamas on käinud.

Oluliste dokumentide ja kallite väärisesemete jaoks kasuta seifi

Seif leiab laialdaselt kasutust peamiselt pankades inimeste vara ja dokumentide turvalisuse tagamisel. Tänu sellele on ta ennast tõestanud piisavalt hästi, et olla ka iga inimese kodus tähtsama vara hoiustamiseks. 

Kui lapsevanemad on puhkamas, tuleb ikka aeg-ajalt ette, et lapsed korraldavad pidusid, mis võib omakorda aga tuua sinu koju vägagi kirju seltskonna. Sellisteks puhkudeks saab ette valmistuda ning vältida varalisi kaotusi, soetades seifi ning pannes sinna enda jaoks olulisemad asjad, sest iial ei tea, kes sinu koju parasjagu tulemas on.

Tihtilugu on jäänud ka arusaam, et seifide eest tuleb üsnagi suuri summasid välja käia. Tegelikult on tänapäevased seifid võrdlemisi taskukohased ning nende hinnad jäävad keskmiselt 150-1000 eurot vahemikku. Hind oleneb loomulikult seifi suurusest ja tootjafirmast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.