LukuExperdi blogi

6 lihtsalt ja kasulikku nippi, kuidas enda kodu enne puhkusele minemist turvalisemaks muuta

Foto: Shutterstock.

Puhkusele minnes jätad sa oma kodu tahes-tahtmata järelevalveta. Sinu korter või maja muutuvad magusaks saagiks inimestele, kes teenivad oma puhkuseraha teiste inimeste kodudes vargil käies. Enne lennujaama sõitmist soovitab LukuExpert kasutusele võtta kuus lihtsat (ent kasulikku!) nippi, et oma kodu puhkuse ajal kaitsta. 

Täiendav turvalukk

Pane oma uksele veel üks lukk: turvalukk. Kui olemasolev lukk on vana või väsinud, võid selle korraliku turvaluku vastu lihtsalt ümber vahetada. 

Ülearused võtmed

Palkasid hiljuti remondimehed? Lasid koristaja lahti? Kas oled ikka kindel, et kellelgi teisel su koduvõtmeid pole? Kui ei ole kindel, vaheta lukud ära. Varastatud võtmetega toimepandud vargust ei korva ükski kindlustus. 

Naabrivalve

Ütle lähimatele naabritele, et lähed puhkusele. Anna usaldusväärseimale naabrile varuvõti – las kastab lilli ja helistab torumehele, kui ülevalt naabri kemps uputama hakkab. Ja ära jumala pärast varuvõtit mati alla jäta. Mõni paneb isegi uksele kirja: „Võti on mati all.” Halb mõte!

Valgustus

Osta elektroonilised programmkellad ja pane mõned lambid taimeri abil põlema. Nii jääb pikanäpumehel mulje, et keegi on kodus. Programmeeri lambid nii, et tuled süttiksid ja kustuksid loogilisel ajal.

Müra ja taustamuusika

Pane eelpoolmainitud programmkellade taha ka mõni raadio ja televiisor (kontrolli, et helitugevus oleks normaalne, mitte liiga nõrk või tugev). Vaikne kodu on tühi kodu.

Kindlustus ja signalisatsioon

Ilma kindlustuse ja signalisatsioonita ära parem puhkusele mõtlegi! Kõigil Eestis tegutsevatel turvafirmadel on häid kodupakette. Kui turvafirmaga ei taha asja ajada, kasuta kohalikku signalisatsiooni. Sellisel juhul hakkab signalisatsioon sissemurdmise korral valjult undama ja peletab vargad eemale. LukuExpert soovita paigaldada näiteks GSM-liikumisanduri, mida on lihtne programmeerida ja kasutada. 

Need kuus nippi tagavad rahuliku puhkuse ja veel rahulikuma koju naasmise. Ei ole midagi ebameeldivamat kodust, kus sinu äraoleku ajal on mõni võõras ringi luusinud. Õnneks on seda lihtne vältida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.