LukuExperdi blogi

Elustav särts turismiärile: üks lihtne liigutus võib rajada teed uutele kundedele

Pole kahtlustki, et koroonapandeemia keeras kogu maailma tööturu pea peale. Üks suurimad kannatajaid on turismisektor – hotellid, spaad, puhkekeskused, restoranid… Leevendust võib pakkuda üks särtsakas lahendus.

Marcus Aurelius ütles kunagi kuldsed sõnad: „Sellest, mis seisab sinu tee peal ees, saab sinu tee.” Ja täpselt see juhtuski – turismiettevõtjad võinuks pandeemia saabudes pillid nuttes kokku pakkida, ent enamik asus uusi ja nutikaid lahendusi välja mõtlema.

Uudsed ja nutikad lahendused

Kui inimene broneerimislehe avab, sorteerib ta hotelle, spaasid ja puhkekeskusi nende võimaluste järgi, mis on tema jaoks olulised. Kes vajab head asukohta, kes tasuta hommikusööki, kes jõusaali. Vahet pole, kes on tulevikus klient, aga aina enam suureneb tõenäosus, et ta sõidab kohale elektriautoga.

Elektriautode laadimise võimalus on peagi sama iseenesest mõistetav kui käterätik hotellitoas. Täpselt nii: elektriautode laadimine on muutumas hügieeniküsimuseks! Turismiettevõtteid ootab ees uus kliendisegment, kes tahavad elektriautot laadida. 

Kas sa tead, mitu majutuskohta Tallinnas täna elektriauto laadimise võimalust pakub? Kaheksa asutust mitmesajast. Kuna laadimiskohtade arv on veel siiski võrdlemisi väike, annab see hea võimaluse turismiettevõtetel juba praegu laadijaid paigaldada ning teiste ees eelis saavutada. 

Kuidas seda aga teha?

Miks anda kasum kellelegi teisele, kui selle saaks endale võtta?

Esimene lahendus on usaldada elektriautode laadimise teenus kellelegi teisele. See tähendab, et sina kui omanik sellega tegelema ei pea ja klient on rõõmus. Küll on siin üks “aga” – kui keegi pakub, et paneb oma raha eest su hotelli külge elektrilaadija, siis hakkab tema sellega raha teenima. Miks anda käest võimalus, mille saad ise lihtsalt ja mugavalt äriks keerata?

Nüüd jõuamegi teise lahenduseni: pöördud ettevõtte poole, kes varustab sinu hoone esise laadijatega, paigaldab need, annab vajalik tarkvara ning viimaks ka hooldab kogu süsteemi. Selle tulemusena jääb ka kogu teenitud tulu ainult sulle.

Sellist lahendust pakub Vonk, kes arvestab sinu soovide ja objekti eripäradega. Laadijate planeerimisel saab need ära märkida vabalt ka näiteks kümne aasta perspektiivis. See tähendab, et esimese hooga paigaldatakse laadimiskoht kahele sõidukile, hiljem saab neid vajadusel lihtsa vaevaga juurde teha. 

Üks on selge: konkurentsis püsimiseks ei pääse elektriautode laadimiskohtadest ükski turismiettevõte. Uuri laadimisvõimaluste kohta juba praegu, sest mida varem sa jaole saad, seda suurem eelis sul teiste ees on.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.