Head Solutionsi blogi

Hea teada: kuidas tulla lukupoodi?

LukuExperdi kauplustes tuntakse lukkude hingeelu ning sealsed eksperdid oskavad lahendada ka kõige keerulisema probleemi, kuid parima lahenduse pakkumiseks peab neil olema ukse ja luku kohta piisavas koguses infot.Foto: Head Solutions

Kas oled sattunud olukorda, et tuled koju, hakkad ust lahti keerama ja mingil põhjusel see ei avane või avaneb halvasti? Või ei saa kodust lahkudes hoopis ust lukustada? Nagu mobiiltelefonil, ei ole ka ukse luku eluiga igavene ning mingil hetkel on vaja uut ja kindlamat lukku. 

Kindlasti ei pea ka uue luku peale mõtlema hakkama siis, kui on juba katki. Uks peab ikkagi tagama ennekõike turvalisuse ja mida vanem on lukusüsteem, seda ebaturvalisem see on.

Kuid kuidas nüüd siit edasi liikuda? Kui lähed abi saamiseks lukupoodi, siis tasub eeltöö kodus ära teha, et poes midagi selgusetuks ei jääks.

Jaga võimalikult palju infot

LukuExperdi kauplustes tuntakse lukkude hingeelu ning sealsed eksperdid oskavad lahendada ka kõige keerulisema probleemi, kuid parima lahenduse pakkumiseks peab neil olema ukse ja luku kohta piisavas koguses infot. Selleks tasub kodus oma lukusüsteem üle vaadata.

Esimese asjana tee pilt nii lukust kui uksepiidal olevast vasturauast. Pildi pealt saab spetsialist informatsiooni, mida igaüks ehk anda ei oskagi. 

Üle tasub mõõta ka ukse paksus, märkides üles nii A kui B mõõdu. A mõõt tähendab ukselehe kogupaksust ning B mõõt tähistab välimist mõõtu ukselehe pinnast lukukorpuse keskjooneni.

Ära unusta kontrollida ukse käelisust

Kindlasti tuleb selgeks teha ukse käelisus ehk millises suunas uks avaneb. Kõige lihtsam viis ukse käelisusest arusaamiseks on vaadata ust hingede poolt. Kui ukse hinged on sinu poole ja hinged asuvad paremal pool, siis on tegemist paremakäelise uksega, ning kui hinged on vasakul pool, siis on tegemist vasakukäelise uksega.

Tee kindlaks ukse tüüp – kas see on sileservaga uks või mantelservaga uks. Lisaks mõõda ära lingi tsentri ja südamiku tsentri vahed ja see, kui kaugel asub südamiku tsenter ukse otsast. 

Kindlasti tasub vaadata, mis on ukse korpusel kirjas – sageli võib sealt leida firma ja numbrid, mis on mudeli tähistuseks ning annavad spetsialistidele vajalikku informatsiooni senise luku kohta. 

Lihtne viis, kuidas teha selgeks ukse käelisus. (c) Foto: Head Solutions

Soovitatav on teha oma uksest ja ukselukust iga nurga alt pilte, sest kui jäigi mõni mõõt võtmata või detail üle vaatamata, siis saavad LukuExperdi poe meistrid piltide pealt palju olulist informatsiooni. Vajadusel näitavad sulle ka täpselt ette, kust peaks veel mõõdu võtma, et pakkuda sulle parimat lahendust.

Loomulikult ei ole lukupoes ainult lukud. Ka akna ja ukse furnituur, uksesulgurid ja stopperid, lingid jne. Kõik, mis on seotud ligipääsude, sulgemiste, mugavuse ja turvalisusega.

Head Solutions LukuExpert kauplused asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Viljandis. Valikuga saab tutvuda ka lukuexpert.ee kodulehel

Kui on vaja ka paigaldusabi, siis küsi kauplustest või vaata järgi headsolutions.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.