Milline nutilukk valida koju ja milline ettevõttesse?

Foto: Shutterstock.

Kas pole mitte nii, et kui meil on parasjagu kuhugi väga kiire, siis tihtilugu ei leia me enda võtmeid kuskilt? Isegi võtmenagist- või kausist leiad sa enne eelmise naabri keldriboksi võtme kui enda oma. 

Tunduvalt lihtsam lahendus oleks end säherdusest peavalust säästa ja mõelda mõnevõrra nutikama ning mugavama luku soetamisele. 

Kaitse kodu nutilukuga

Tavalise metallist võtmega avatava luku juures on üks päris suur miinus: kui võti peaks ära kaduma, siis koduuksest sisse pääsemine on parajalt keeruline ülesanne. Muidugi võib minna õnneks, et keegi on sel hetkel kodus, aga alati ei saa paraku ainult sellele loota. Vahel võti lihtsalt ununeb tööle lauale.

Teine üsnagi levinud juhtum on võtme purunemine ning lõpptulemus jällegi sama – koju sellega ei pääse ja tuleb teha sammud võtmepoodi. 

Nutiluku puhul taolisi probleeme aga ei teki, sest ukse avamiseks ja sulgemiseks on palju rohkem erinevaid võimalusi. Näiteks iNovo nutilukku on võimalik avada koguni kuuel erineval viisil. Need on: mobiiltelefon, PIN-kood, kiipkaart, sõrmejälg, WiFi ning – igaks juhuks – ka füüsiline võti.

Las maailm pöörleb luku, mitte võtmete ümber.

Ust saab avada nii lähedalt kui kaugelt – kasvõi teisest maailma otsast. Samuti on võimalik anda teistele inimestele uksele ajutine või jääv ligipääs. Ülimalt kasulik on nutilukk näiteks rendipindadele, kuna omanik saab anda ühekordseid koode või läbipääsu võimaldamist kindla kellaajani. Nii saab olla kindel, et rentnik sinu korteri võtmest koopiat ei teeks ja hiljem midagi pahatahtliku seal korda saadaks. 

Siinkohal võib tekkida ka küsimus: kuidas uksest sisse saada, kui vool peaks ära minema? Lihtne vastus on – mitte midagi. Nutilukk töötab nimelt patareide pealt, mis tähendab, et paanikaks pole põhjust, kui elekter ära läheb. Lisaks on iNovo nutilukk niiskuskindel, et seda kasutada ka välistingimustes, näiteks era- või maamajades. 

Kas nutilukk või tavaline lukk? Siit lugedes leiad ehk mõne vastuse.

Ettevõttesse näotuvastusega elektrilukk

Täpselt nagu kodud, vajavad turvalist ja ennekõike kiiret ning mugavat läbipääsusüsteemi ka ettevõtete hooned. LukuExperdi soovitus siin on näotuvastusega elektrilukk Anviz FaceDeep5, mis muudab kontorihoonesse pääsemise kiireks ja kontaktivabaks. 

Läbipääsusüsteemile on lisatud keskkonnaga kohanduv IR-valgustustehnoloogia, tänu millele suudab terminal tuvastada isiku ka kehvemini valgustatud kohas. Samuti on tuvastamine võrdlemisi kiire – 0,3 sekundit ja kaugus kuni kaks meetrit.

Loomulikult on kõik juhitav äpist ning erinevates asukohtades asuvate läbipääsude juures olevad seadmed saab ühendada või siis teatud asukohtadesse inimesi juurde lisada või ära võtta.

Üheks suureks eeliseks sõrmejäljelugejate ees on veel see, et tuvastamine toimub kontaktivabalt. Tuvastatavad isikud ei pea kordagi terminali puudutama, mis on loomulikult hügieenilisem ning kasutajale mugavam. Ka suurema kollektiiviga ettevõtted saavad läbipääsusüsteemi hõlpsasti kasutada, sest maksimaalne kasutajate arv on 50 000. Nagu ikka, võimalused on piiramatud – läbipääsule saab lisada ukseautomaatika ning ka lingi katsumine on ajalugu. 

Anviz FaceDeep5 saab edukalt rakendada ka tööaja arvestuse juures. Ka uksekaartide haldus on ajalugu.

Nii nutiluku kui ka näotuvastusega läbipääsusüsteemi terminali paigaldus on siiski mõnevõrra keerukam protsess. Sestap on mõistlik esmalt konsulteerida LukuExperdi asjatundjatega, kes aitavad sul kodu või kontorihoone turvaliseks ning kaasaegseks teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.