Mugav ja turvaline: muuda oma kodu tõeliseks kindluseks just selle lahendusega

Nutiluku abil saab võtmed koju unustanud lapse koduuksest sisse lasta ka siis, kui ise juba tööl oled.Foto: Yale

Kodu on meie kindlus, mis peaks tagama turvatunde igal ajal. Sestap mängib eriliselt olulist rolli ukselukk, mille ülesanne on muuta kodu võimalikult turvaliseks ning kaitsta seda kutsumata külaliste eest.

Tehnoloogia võimas areng on andnud meile mitmeid uudseid ja mugavaid lahendusi uksest läbipääsemiseks. Üheks nende seast on näiteks nutilukk.

Sellest hoolimata armastab valdav osa inimesi traditsioonilist lukku ja füüsilist võtit ukse avamiseks ning lukustamiseks. Kuidas siis nutilukk traditsiooniliselt lukust erineb ning mida uut see pakub?

Nutiluku puhul pole võtit vajagi

Nutiluku ühes peamiseks argumendiks on ennekõike mugavus. Lukud töötavad läbi telefoni rakenduse, kuid vajadusel saab ukse avada ka koodi või sõrmejäljega.

Kuna nutika luku avamine käib läbi Bluetoothi või WiFi-seadme, siis pole tarvis ka füüsilist võtit.

Muidugi ei saa väita, et traditsioonilised, füüsilise võtmega avanevad lukud oleksid täiesti ebaturvalised, ent tõsi on see, et paljud neist on siiski tehniliselt vananenud ega täida enam oma funktsiooni niivõrd hästi. 

Mugavuse kohapealt saab võidupunkti kindlasti nutilukk ja seda mitmel põhjusel. Esiteks võimaldab nutilukk hõlpsasti lasta enda koju inimesi, olles ise näiteks samal ajal üldse teises linnas. Eriti mugavaks osutub nutilukk lastega peredele, kus võsukesed kipuvad võtmeid kaotama. Avamiseks on vaja ainult nutitelefoni, olenemata sinu asukohast. 

Seevastu traditsioonilise lukuga ukse avamiseks peab alati keegi kodus olema või tuttavale usaldatud võti tuleb mingil hetkel tagasi küsida, mis pole kuigi mugav lahendus. Sageli ollakse sunnitud peitma võti kuhugi maja lähedusse, millega kaasnevad juba järgmised ohud.

Aga kui telefoni aku tühjaks saab?

Nutiluku juures tekitab kartust see, kuidas avada uks siis, kui telefoni aku on tühjaks saanud. Ka selle peale on mõeldud. Näiteks Yale Doormani nutilukku saab avada nii mobiiltelefoni, koodi kui ka kiibiga. Lisaks on võimalik täieliku turvalisuse tagamiseks aktiveerida automaatne lukustus. Nii ei pea kunagi muretsema, et kas uks sai lukku või mitte.

Yale Doormani nutiluku avamiseks on mitmeid erinevaid viise.Foto: Head Solutions

Lisaks sellele saab ukse alati avada mõni teine pereliige või inimene, kellele on antud vastav õigus.

Siiski on osadel nutilukkudel jäetud alles ka mehaaniline avamisvõimalus. Näiteks iNOVO nutilukku saab avada koguni kuuel erineval moel: nutitelefoni, sõrmejälje, NFC, RFID-kaardi või koodi ja võtmega.

Tunduvalt turvalisem kui traditsiooniline lukk

Kui räägime nutiluku turvalisusest, siis esimesena mõtlevad inimesed alatasa nutikate lahenduste häkkimisele. Teoreetiliselt on selline risk täiesti olemas, kuid tõenäosus selle teo edukaks õnnestumiseks on siiski võrdlemisi väga väike.

Traditsioonilised lukud on murdvarastele tunduvalt ligitõmbavamad. Kahtlemata langevad varaste ohvriks suurema tõenäosusega lihtsamad lukud, mille osas on tal ka rohkem kogemust. Statistika järgi on väga ebatõenäoline, sissetungija hakkaks lahti muukima nutilukku, kuna see nõuaks erinevalt tavalukust tõsisemat ettevalmistust sissemurdmisel. 

Kuigi nutilukk võib esmapilgul tunduda kallis lahendus, on nende hind täiesti võrreldav traditsiooniliste turvalukkudega. Mõne lahenduse puhul ei vaja isegi kogu lukusüsteem vahetust, vaid piisab ka ühe spetsiaalse seadme soetamisest. 

Et teada saada, milline lukk just sulle kõige paremini sobib, küsi kindlasti nõu ka Head Solutionsi spetsialistidega LukuExperti kauplustes, kes aitavad suurima heameelega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.