Head Solutionsi blogi

Üks võti kõigile ustele: kui taskut koormavast võtmekimbust on kõrini, siis see lahendus on sulle

Suur võtmekimp taskus võib olla päris tüütu. Seetõttu tasub mõelda unviersaalsele võtmele, mis avab mitmeid vajalikke uksi.Foto: Shutterstock

Kui kunagi oli võtmete rohkus omamoodi staatuse sümbol, siis tänaseks, mil mugavus on muutunud oluliseks osaks meie elust, on kogukast võtmekimbust saanud tüütu kaaslane, kellele tahaks esimesel võimalusel kinga anda. 

Selle ajani, kui moodsad lahendused seni tuntud võtmed välja vahetavad, läheb veel aega. Küll aga saab juba täna vähendada võtmete hulka. Parimaks lahenduseks on sarjastatud südamikega lukud, mis tähendab, et üks võti avab mitu ust samas turvalisuses järeleandmisi tegemata.

Sarjastatud südamikega võtmeid kasutatakse peamiselt kortermajades ning büroo- ja tööstushoonetes kuid saab kasutada nii eramajapidamistes. Võimalusi sarjastamiseks on erinevaid. 

Suvila ja maja avab üks ja sama võti

Kõige lihtsam on niinimetatud samakeskne sarjastus, kus kõiki südamikke avab üks võti. Selline lahendus on hea eramajades, kus sama võti töötab maja välisukse, värava ja keldriukse, aga miks mitte ka suvila puhul.

Kui majas on teismelised lapsed, kes vajavad suuremat kontrolli, siis on võimalik luua ka niinimetatud peavõtme süsteem. Sellisel juhul keerab lapsevanemate võti lahti kõik uksed, kuid laste omad annavad õiguse pääseda sisse vaid neile mõeldud ruumidesse.

Ka korteriomanik võib avada sama võtmega nii korteri- kui välisukse

Pisut keerulisem on kortermaja sarjastus. Selle lahenduse puhul avab iga korteriomaniku võti lisaks korteri uksele ka maja välisukse, vahekoridori ukse, postkasti, prügimaja ja keldriboksi. Kortermajades käivad ka erinevad ametimehed, kes peavad pääsema erinevatesse kohtadesse – alustades postiljonist ja elektrikust ning lõpetades maja halduritega. Hästi läbimõeldud sarjastus lahendab selle probleemi.

Mugav lahendus büroohoonetes

Sarjastussüsteemi saab kasutada ka suuremates tööstus- ja büroohoonetes, samuti kaubanduskeskustes. Siin on vaja veel keerukamaid süsteeme: neis hoonetes on oluline, et iga töötaja pääseks lisaks üldkasutatavatele ruumidele ka nendesse ruumidesse, kuhu tööga seonduvalt on vaja minna. Samas osakonnajuhataja või peadirektori käsutuses olev võti võiks avada kõik hoones leiduvad uksed.

Ükskõik, kas otsite kasutajasõbralikku võtmesüsteemi oma koju või töö juurde, annab sarjastamine võimaluse luua ühtselt toimiv tervik, kus üks võti teeb ära kogu töö ning võite unustada tohutu suure võtmekimbu, mis ei mahu kuidagi taskusse. 

Ei ole ülearu keerukat hoonet või liiga palju uksi, on vaid piiratud kujutlusvõime. Aita luua endale tervik, mis toimib kasutajasõbralikult ning muudab igapäevase elu tunduvalt mugavamaks.

Eriti hea, kui kõik tabalukud on ühe võtmega! Küsi lahendust LukuExperdi Tallinna, Tartu, Pärnu või Viljandi poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.